na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Entertainment Weekly: najlepszym filmem akcji Szklana pułapka 0

Pierwszy film serii Die Hard dziennikarze i krytycy Entertainment Weekly uznali za najlepszy w kategorii akcja.

Twórcy zestawienia przyznają, że wybór był strasznie trudny: Nie mieliśmy wybierać spośród 100 czy 200 tytułów, obrazów tego gatunku powstała niezliczona ilość. Po selekcji zostało ich około tysiąca, aż po burzliwych naradach wyłoniliśmy 25 – tak podsumowuje całe przedsięwzięcie jeden z redaktorów.

Prócz Szklanej pułapki na podium znalazły się: Obcy: decydujące starcie (1986, reż. James Cameron) oraz Poszukiwacze zaginionej Arki (1981, reż. Steven Spielberg). Matrix w klasyfikacji jest piąty, a prócz trzech wymienionych wyprzedza go jeszcze Mad Max 2 – Wojownik szos z 1981 roku.

Na ekrany naszych kin czwarta część przygód Johna McClane'a zawita już 7 lipca, tydzień po premierze w USA. Willisa do niedawna można było oglądać w filmie Ktoś całkiem obcy, w którym zagrał wraz ze zdobywczynią Oscara – Halle Berry.

Bruce Willis jako John McClaneBruce Willis jako John McClane

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

MDW

Skoro "Aliens" też się załapał to może by tak wykorzystać ten fakt i zrobić tę obiecywana od wielu lat piątą część, co? I nie mam tu na myśli tej parodii "Aliena" w postaci hybrydy dla dwunastolatków z joypadami od PlayStation, czyli "Alien vs Predator". To miało tyle wspólnego z "Obcym" co "Dylematu 5" z "Alternatywy 4". :) Chcę normalnego, prawdziwego Aliena z Sigourney Weaver (trzeba to zrobić teraz póki jeszcze da się trochę zatuszować jej zmarszczki, hehe). Wszyscy mają swoje kontynuacje: "Rocky", "Rambo", "Die Hard", "Batman", "Terminator", "Indiana Jones"… Ja chcę "Aliens"!

HeRr

Ypikayeeee motherfucker, jak można nie lubić Willisa. Wszyscy lubią Willisa ;]

Trikster

ja tak nie cierpię Willisa, że szkoda gadać.

Proszę czekać…