Doktor Strange nie będzie jedynym mistycznym herosem w Marvel Universe

Marvel swoją najnowszą produkcją wprowadza kinowe uniwersum w świat magii i czarodziejstwa. Jak się okazuje, Doktor Strange nie będzie jego jedynym przedstawicielem.

Prócz tytułowego superbohatera w filmie pojawią się nauczyciele, wprowadzający byłego chirurga w mistyczny wymiar magii i czarów (będą to The Ancient One, Mordo i Wong). Wiadomo też, że początkujący Doktor Strange otrzyma swojego obrońcę – dziś ujawniono, że będzie nim Jericho Drumm aka Brat Voodoo. Najnowsze doniesienia z The Hashtag Show zwiastują, że czarnoskóry mistyk pojawi się na dosłownie moment, jednak widz będzie mógł podziwiać go w jego pełnym rynsztunku.

Brat Voodoo zadebiutował w komiksie Strange Tales #169 z 1973, gdzie ukazano go jako mieszkańca Haiti, który przybył do Stanów, by studiować psychologię. Póżniej, po 12 latach powrócił na karty komiksu, aby spotkać się z umierającym bratem – ten nakazał mu ćwiczyć magię pod okiem Papy Jumbo. Dzięki temu Drumm stał się jednym z najpotężniejszych czarnoksiężników i poplecznikiem Doktora Strange’a.

Poza komiksami Brat Voodoo pojawił się w grach: Ultimate Marvel vs Capcom 3, Marvel: Avengers Alliance oraz Lego Marvel Avengers.

Doktor Strange oczaruje Was w kinach 26 października bieżącego roku.

Brat Voodoo aka Jericho Drumm

Źrodło: cinemablend.com


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji.