Wyciek planów Warner Bros. i rozszerzenia DCEU 2

Legion Samobójców poradził sobie całkiem nieźle pomimo negatywnych recenzji. W związku z tym Warner Bros. ruszyło do przodu ze swoim DC Extended Universe. Mają już o wiele więcej zaplanowane niż możemy tego oczekiwać. Studio właśnie ogłosiło swoje filmowe plany na kolejne lata, ale dookoła wciąż krąży wiele plotek odnośnie szczegółów.

Plotki w żaden sposób nie pochodzą oficjalnie od Warner Bros., więc można bazować tylko na domysłach i czekać na potwierdzenie. Rozpoczynając od Legionu Samobójców 2, który nie został jeszcze potwierdzony, mówi się, że produkcja rozpocznie się wkrótce a David Ayer pisze scenariusz od lipca.

Produkcja Legionu Samobójców 2 rozpocznie się wkrótce, Ayer rozpoczął pisanie scenariusza w lipcu, zdjęcia są planowane na późną wiosnę 2017. Mówi się, że będzie mniej CGI, a więcej czynnika ludzkiego, a do tego żadnej muzyki pop. Po prostu niższy budżet.

Kolejnymi projektami, która mają wkrótce ruszyć są: Booster Gold, którego scenarzystą został Zack Stentz, Metal Men w animowanej formie (na razie Warner Bros. czeka na to, jak poradzi sobie The Lego Batman). Zdaje się, że do DCEU mają dołączyć duże reżyserskie nazwiska, jak Sam Raimi czy George Miller, który ma być powiązany z projektem Jack Kirby.

Jedną z najciekawszych informacji jest rzekome powiązanie DCEU z telewizją. Pomimo wcześniejszych zapewnień o utrzymaniu telewizji i filmów oddzielnie. Warner Bros. chce nowych seriali, które mogłyby połączyć filmy z telewizją kablową. W związku z tymi założeniami, studio rozwija The Question dla HBO oraz Scelped dla WGN.

Co więcej, ujawnione informacje zawierają więcej rzeczy, które się nie wydarzą. Film będący w fazie pre produkcji Fables został anulowany, podobnie było z Legion of Superheroes. Powodem odwołania projektów był brak gotowości do podjęcia takiej produkcji. Wydaje się również, że Zack Snyder na razie odpocznie sobie od DCEU. Raport sugeruje, że reżyser nie chce się zająć sequelem Justice League oraz nie wyreżyseruje Man of Steel 2. Pojawia się dużo niepewności, co do powodzenia filmu Cyborg. Studio chce najpierw zobaczyć, jak ten bohater poradzi sobie w innych filmach, takich jak Justice League.

Jest jeszcze jedna informacja, która zdaje się być dość wiarygodna. Wyciek znalazł się w sieci kilka dni temu i wspomniano w nim, że Deathstroke pojawi się w Legionie Samobójców 2. Jednakże to się nie wydarzy, ponieważ będzie miał "antagonistyczną rolę". Ben Affleck wyjawił jednak, że Deathstroke będzie w Justice League i zdaje się, że pojawi się w solowym filmie Batmana.

Istnieją aż 23 różne plotki, które pojawiły się w tym wycieku informacji. To sporo dawka to przeszukania i przemyślenia. Poniżej znajduje się pełna lista:

1. Prace nad Booster Gold wciąż trwają. Nie została jeszcze ustalona data produkcji.

2. Lobo jest planowany jako potencjalny serial telewizyjny ze świata DCEU.

3. Nie pracuje się już nad Deathstroke. Ayer chciał wykorzystać go w Legionie Samobójców jako antagonistę. Bohater będzie miał cameo w Justice League i pojawi się jako główny villain w solowym filmie Bena Afflecka.

4. Metal Men jest przewidywany jako film animowany. Jeśli Lego Batman odniesie sukces, Warner Bros. da zielone światło i produkcją zajmie się Warner Animation Group.

5. WB chce stworzyć kilka seriali telewizyjnych dla DCEU, wiele mniejszych teamów i mniejszych postaci. WB chce, aby te seriale były "dla kablówek" i w stylu Gry o tron. Adaptacja Fables została anulowana. Na razie mówi się, że może zostać serialem.

6. Film Sandman jest obecnie rozwijany. Na razie dostał tak dużo czasu, jak będzie potrzebował. Może być również anulowany. Pojawił się Joaquin Phoenix po tym, jak odszedł Joseph Levitt.

7. Sam Raimi jest brany pod uwagę jako reżyser filmu DCEU.

8. Projekt 100 bullets wciąż jest rozwijany, ale nie jest uznawany jako powiązany z komiksem.

9. The Question jest rozwijane dla HBO.

10. Wkrótce rozpocznie się produkcja Legionu Samobójców 2. Ayer zaczął pisać scenariusz w lipcu, zdjęcia planowane na koniec wiosny 2017.

11. George Miller został przypisany do zrobienia filmu Jack Kirby.

12. Pojawi się Man of Steel 2, Snyder nie powróci jako rezyser.

13. Snyder nie chce reżyserować Justice League 2. Planuje reżyserię mniejszego projektu.

14. Shazam będzie jednorazowym filmem, chyba że poradzi sobie niesamowicie dobrze.

15. Cyborg wciąż na ustach. Jeśli poradzi sobie dobrze JL, będzie miał swój film. Jeśli nie, projekt zostanie zarzucony.

16. Legion of Superheroes anulowany. Przyczyna: "zbyt wcześnie" by rozwijać.

17. Darkseid zostanie zachowany dla JL 3. Wymaga większego rozwoju w filmach News Gods i Apokolips.

18. Green Lantern Corps będzie adaptacją Sinestro Corps War.

19. Trwają prace nad JSA, oczekuje się, że pojawi się zapowiedź w Wonder Woman.

20. Trwają prace nad Scalped dla stacji WGN. Pilota napisał Geoff Johns.

21. WB chce zachować 3 letnie odstępy między filmami solowymi. Chce zachować różnorodność w swoim line upie.

22. W filmach DC Animated są plany, aby zwiększyć produkcję do 4 filmów na rok. Chcą robić animowane filmy z ograniczoną dystrybucją.

23. Stare scenariusze są odnawiane jako filmy animowane. Scenariusz do Batman Beyond napisany przez Boaza Yakina krąży gdzieś po studio.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Druszlak 2016-08-31

"Barman Beyond"
Hnio hnio, ktoś już jest myślami w piąteczku. ;)

Małgorzata Czop Druszlak 2016-08-31

@Druszlak zdecydowanie! Poprawiam :)

bizarre 2016-08-31

Udział takich nazwisk jak Miller, Phoenix czy Raimi to by było naprawdę coś! Dzięki temu patrzyłbym dużo przychylniej na całe uniwersum.

Proszę czekać…