Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Usher w filmowej roli życia jako Sugar Ray Leonard 0

Jest tylko jedna legenda. Ja- mówił o sobie słynny bokser Roberto Durán. W rodzinnym kraju uważano go za "skarb narodowy". Wygrał 103 ze 119 stoczonych walk. Jego niezwykle zacięta rywalizacja z Sugar Rayem Leonardem zyskała rozgłos na całym świecie.

Wenezuelski reżyser polskiego pochodzenia Jonathan Jakubowicz poświęcił mu film Kamienne pięści (na ekranach od 9 września). Durana zagrał Edgar Ramirez, jego amerykańskiego trenera Raya Arcela Robert De Niro, a jego rywala Sugar Raya Leonarda – popularny muzyk gatunku R&B Usher. Płyta "Confessions" (2004) rozeszła się na świecie w 20 milionach egzemplarzy, stając się jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii. Usher otrzymał siedem statuetek Grammy, sześć American Music Awards i 22 Billboard Music Awards.

W trenowaniu Ushera na potrzeby roli uczestniczył sam Sugar Ray Leonard. Pierwszą walkę z Sugar Rayem Leonardem, wówczas niepokonanym mistrzem świata WBC w wadze półśredniej, Durán stoczył 20 czerwca 1980 w Montrealu. Wygrał jednogłośnie na punkty po 15 rundach i został nowym mistrzem świata. 25 listopada tegoż roku w Nowym Orleanie Leonard od początku prowadził na punkty. W 8. rundzie, po otrzymaniu silnego ciosu, Durán odszedł do swego narożnika i odmówił kontynuowania pojedynku, mówiąc arbitrowi: "No más, no más" (więcej nie). 7 grudnia 1989 w Las Vegas, w swym trzecim starciu z broniącym tytułu WBC Sugar Rayem Leonardem, Durán przegrał po 12 rundach na punkty.

W filmie dokładnie odtworzono choreografię walk. "Kamienne pięści" po raz pierwszy pokazano podczas festiwalu filmowego w Cannes. Po pokazie Roberto Durán zapłakał. Przyznam szczerze, że po chwili płakaliśmy i my, cała ekipa – zdradził Jakubowicz.

Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro w opowieści o jednym z najsłynniejszych bokserów wszech czasów. Roberto Durán (Ramirez) wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa, walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli Kamienne pięści. Jak się jednak okazuje, na szczyt zmierza trudną i niebezpieczną drogą. Wielki talent może bowiem nie wystarczyć, by raz na zawsze uwolnić się od życia w nędzy. Czy będzie gotowy na starcie z niepokonanym Sugar Rayem Leonardem? Czy nieokrzesany chłopak stanie się mężczyzną zdolnym zadziwić cały świat?

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…