Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jesienna rekrutacja w AMA FILM SCHOOL 2016/2017 1

Wiele osób marzy o tym, by zacząć działać w branży filmowej. Jednak zawsze pojawia się jedno podstawowe pytanie – jak? Według nas warto zacząć po prostu od… edukacji.

Nie czekaj – Zostań zawodowym filmowcem z AMA FILM SCHOOL !

Wielu takich jak Ty chciało, nieliczni z nich próbowali swoich sił, a tylko niektórym udało się zajść naprawdę daleko. Teraz możesz uczyć się od najlepszych i stworzyć swój pierwszy film pod okiem profesjonalistów oraz najznakomitszych postaci z branży filmowej. Tę szansę daje Ci Akademia Multi Art, prywatna, interdyscyplinarna szkoła filmowa stworzona przez praktyków i pasjonatów kina o międzynarodowym doświadczeniu

Absolwenci AMA FILM SCHOOL znaleźli pracę w zawodach filmowych, tworzą filmy i programy, pracują w studiach filmowych i stacjach Tv. Zrealizowane w AMA FILM SCHOOL filmy pojawiają się na festiwalach, między innymi: Krakowskim Festiwalu Filmowym, Gdyńskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Debiutów Młodzi i Film w Koszalinie, OFF Camera, 24 HFF czy Camerimage.

Kontakty, które zdobędziesz podczas praktyk na planie filmowym oraz nauki w szkole, zapewnią Ci możliwość zrobienia wielkiego kroku w karierze filmowej – dzięki temu będziesz mógł się wykazać i ujawnić swoje umiejętności przed najznakomitszymi postaciami polskiego rynku branży filmowej i telewizyjnej.

W AMA FILM SCHOOL czeka na Ciebie cały wachlarz możliwości. Na niektóre do końca września prowadzimy rekrutację.

„Dźwięk i Muzyka w Filmie” – nowość w AMA. Kierunek realizowany przy współpracy z Festiwalem Muzyki Filmowej w zakresie organizacji masterclass z realizatorami światowej rangi także z Holywood Dwa lata, cztery semestry i całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach. Poznasz ogólną teorię filmową, teorię i praktykę dźwięku filmowego zarówno w zakresie nagrania dźwięku na planie filmowym jak i jego obróbki w studio. W praktyce przejdziesz całą „drogę dźwięku filmowego” od planu przez postprodukcję po zgranie finalne, realizując ścieżkę dźwiękową do szkolnych etiud filmowych, filmów dyplomowych oraz produkcji dokumentalnych i fabularnych. Wspólnie ze słuchaczami innych kierunków weźmiesz udział w tworzeniu dzieła audiowizualnego

Opiekunami kierunku są:
Michał Fojcik – reżyser dźwięku, sound superwizor. Realizator dźwięku i efektów dźwiękowych między innymi filmów Bogowie, Czerwony Pająk, Disco Polo, 21 x Nowy Jork, Jack Strong, Wkręceni, Listy do M 2, Miasto 44, Kamienie na Szaniec oraz amerykańskich produkcji: Arbitrage z Richardem Gere'em.

Bartłomiej Bogacki – realizator dźwięku na planie filmów fabularnych, montażysta dźwięku. Operator dźwięku między innymi w filmach i serialach Bogowie, Arbitrage z Richardem Gere'em, Bóg w Krakowie, Czerwony Pająk, serial Prokurator, Jeziorak, Kochanie chyba Cię zabiłem, 21 x Nowy Jork.

„Produkcja Filmowa” – to dwuletni, 4-semestralny kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego. Podczas zajęć poznasz profesjonalne techniki kreowania produktu audiowizualnego – od momentu jego powstania, aż do skutecznej sprzedaży. Kierunek ten przygotowuje do pracy producenta filmowego w sposób kreacyjny, dając również podstawy umiejętności organizacji produkcji filmowej.

Opiekunem kierunku jest:
Joanna Szymańska – zdobywająca coraz większe uznanie producentka „młodego pokolenia”

Zajęcia prowadzą znani producenci filmowi : Dariusz Jabłoński, Agnieszka Kurzydło, Irena Strzałkowska – polski przedstawiciel EURIMAGES , Krzysztof Gierat – dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

„Kierunek Filmowy Stacjonarny” – to kierunek dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kinem i chcą posiąść podstawowe tajniki reżyserii i sztuki operatorskiej Kurs ten trwa rok, a już od pierwszego dnia słuchacz ma praktyczne zajęcia z profesjonalnym sprzętem operatorskim pod czujnym okiem polskich filmowców z dużym dorobkiem twórczym. Każdy dzień w AMA Film School jest dniem pełnym wyzwań – stworzenie własnego projektu filmowego, napisanie scenariusza, wyreżyserowanie etiudy na zaliczenie – na brak ambitnych zadań nie można narzeka !

Opiekunami kierunku są:
Krzysztof Haich – publicysta, scenarzysta i reżyser telewizyjnych programów muzycznych i rozrywkowych.
Dariusz Pawelec – realizator obrazu wielu znanych spektakli telewizyjnych, reżyser i operator filmów dokumentalnych. Wykładowca Katowickiej Szkoły Filmowej

Zobacz zdobywającą coraz większą popularność etiudę absolwenta kierunku filmowego Mikołaja:

„Aktorstwo Filmowe” – to dwuletni, 4-semestralny kurs aktorstwa filmowego, obejmujący pracę z kamerą, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem. Absolwenci kursu są w pełni przygotowani do pracy w filmie i telewizji.
Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych aktorów. Studenci i absolwenci kierunku biorą czynny udział w produkcjach filmowych i reklamowych między innymi Pitbull. Niebezpieczne kobiety, True Crimes, Martin Luther. The idea that changed the world, Kantor. Nigdy tu już nie powrócę czy Music, war and love, Carrefour , CUK ubezpieczenia, Millenium Bank, Diosminex.

Opiekunami kierunku i głównymi wykładowcami są:
Marcin Bortkiewicz – aktor, reżyser
Krzysztof Zanussi – słynny polski reżyser
Grażyna Błecka – Kolska- aktorka
Tadeusz Łomnicki – aktor
Xawery Żuławski – kultowy reżyser
oraz gościnnie:
Ewa Kasprzyk – aktorka
Andrzej Chyra – aktor
Bartłomiej Topa – aktor

„Kierunek Scenariopisarstwo” – to roczny, 2-semestralny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym. Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej.
Zaletą kierunku jest możliwość praktycznej realizacji tekstów i obrócenia ich w formę filmową na innych kierunkach w AMA.

Opiekunami kierunku są:
Aleksandra Świerk – scenarzystka, konsultantka scenariuszowa. Absolwentka licznych międzynarodowych warsztatów scenariuszowych organizowanych przez takie instytucje jak The Script Factory, NISI MASA, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, In_Script, FAMU. Współwłaścicielka firmy producenckiej Appetite Production
Mariusz Sykut – scenarzysta

Dodajmy do tego nazwiska osób, które prowadzą na co dzień zajęcia w AMA na innych kierunkach – Krzysztof Zanussi, Cezary Grzesiuk, Jarosław Barzan, Jarosław Żamojda, Piotr Wojtowicz, Katarzyna Klimkiewicz, Xawery Żuławski, Jacek Bławut, Magdalena Łazarkiewicz, Piotr Lenar. Dzięki nim słowo „wykładowca” przestaje się kojarzyć z typowym stereotypem nauczyciela, a staje się synonimem inspiracji i praktycznych informacji. To oni, oprócz zawodowych porad, opowiadają też anegdoty z planu filmowego.

Jak zatem dołączyć do grona słuchaczy AMA Film School? Wystarczy wejść na stronę: www.akademiamultiart.pl i wybrać swój wymarzony kierunek filmowy. Wypełnij formularz online . W tym czasie przygotuj swoje portfolio – przyda się na rozmowie rekrutacyjnej.

Nie czekaj ZAPISZ SIĘ! Zacznij z AMA
http://akademiamultiart.pl/zapisy/

Kontakt:
sekretariat@akademiamultiart.pl
www.akademiamultiart.pl

Źrodło: Artykuł sponsorowany

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…