Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wołyń - finalny plakat do filmu Wojtka Smarzowskiego! 5

7 października na ekranach zadebiutuje nowy film Wojtka Smarzowskiego (Dom zły, Drogówka, Pod Mocnym Aniołem) – Wołyń, poruszający przemilczany dotychczas w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943-1944.

fot. materiały prasowe

Film będzie pokazany w konkursie głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Finalny plakat trafia dziś do mediów.

Akcja filmu Wołyń rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 18

Camizi

Plakat średni. Twarz kobiety postanowiono dać na sam środek, a trzymany przez nią dzieciak burzy poczucie symetrii. Lewa strona wydaje się bardziej pusta niż prawa, a tak być nie powinno.

Movieman Camizi

@Camizi bo w tym plakacie chodzi o to, że zgraja wieśniaków walczy z kobietą gigantem :P

Camizi Movieman

@Movieman Mnie się w pierwszej kolejności skojarzyło z plakatem do Dzieci kukurydzy.

Plakat jak plakat nic szczególnego. Ja raczej nie pójde do kina na ten film, nie moja tematyka :)

@Grzegorz_Derebecki Ja za to Smarzowskiego kupuję w ciemno. Jeszcze niczym mnie nie rozczarował.

Zuzix

Ja o tym prawie nic nie wiedziałam, teraz dopiero poszukuję informacji. Ciekawe ile jeszcze jest takich tematów, o których się nie mówi. Smarzowskeigo bardzo cenię za dotychczasowy dorobek i pójde na film. Plakat wstrząsający, jak dla mnie.

adela_voo

Świetny plakat. Pasuje do tej bolesnej tematyki.

madmax123

I to ja rozumiem – ten plakat rozkłada system. Jest miłośc, jest nieludzka przemoc i strach w domyśle… Smarzowski pełną gębą.

Proszę czekać…