Serialowe uniwersum DC będzie bogatsze o nowy cykl!

Wszystko wskazuje na to, że serialowe uniwersum DC poszerzy się o nowy cykl. Kolejnym superbohaterem, walczącym u boku Arrowa i Flasha będzie Black Lightning.

Według najnowszych doniesień Deadline Hollywood, Greg Berlanti, Mara Brock Akil i Salim Akil pracują nad nową produkcją, opowiadającą o przygodach Black Lightninga. Scenariusz, napisany przez wspomniane małżeństwo, skupi się na postaci Jeffersona Pierce’a – mężczyzna złożył już swój kostium i tożsamość, lecz ponownie wraca do akcji wraz z córką, zdeterminowaną by walczyć o sprawiedliwość. Towarzyszyć im będzie studencka gwiazda zrekrutowana przez lokalny gang. Superbohater staje się poszukiwanym mścicielem i jedną z legend DC – Black Lightningiem.

Black Lightning pierwszy raz pojawił się na kartach komiksu w 1977, a jego twórcami byli Tony Izabeli i Trevor Von Eeeden. To jeden z pierwszych afroamerykańskich superbohaterów DC. W komiksach posiadał dwie córki – pierwsza, Anissa Pierce (znana też jako Thunder), była członkiem The Outsiders. Jej siostra z kolei, Jennifer Pierce (aka Lightning), wchodziła w skład Justice Society of America.

Twórcy przekonują, że serial wyemitowany zostanie już w przyszłym roku.

Źrodło: heroichollywood.com


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji.