Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Premiera drugiego sezonu serialu HBO Pakt w listopadzie 0

Drugi sezon Paktu zadebiutuje na antenie HBO w listopadzie. Zapraszamy do zapoznania się nowym teaserem oraz zdjęciami promującymi produkcją stacji.

W obsadzie drugiego sezonu serialu HBO Pakt znajdują się Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Mariusz Bonaszewski, Borys Szyc, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Simlat, Sebastian Fabijański, Witold Dębicki oraz Janusz Chabior. Sześcioodcinkowy serial reżyseruje Leszek Dawid.

Ten sezon będzie w znacznym stopniu różnił od pierwszego. Wchodzimy mocno w politykę. Mamy więcej niż jedną wiodąca postać. Do Piotra dołącza Anna. To silna postać – ambitna i idealistyczna prezydent Bytomia. To z nią docieramy na Śląsk, to z jej perspektywy odkrywamy brutalny świat polityki.

mówi Leszek Dawid, reżyser serialu

Głównym bohaterem serialu Pakt jest Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), dziennikarz śledczy, który odkrywa powiązania na najwyższych szczeblach władzy. Próbując dotrzeć do prawdy, odkrywa, że nic nie jest tym, co się wydaje. Na Śląsku dochodzi do potężnej katastrofy górniczej. W miejscu zdarzenia dochodzi do konfrontacji młodej i rzutkiej prezydent Bytomia, Anny Wagner (Magdalena Popławska), z premierem (Mariusz Bonaszewski) przybyłym z Warszawy.

Nowa praca, nowe życie, nowa kobieta, nowe otwarcie i machina rusza – Dużo się dzieje, duże jest też pole do popisu dla widza, by rozwikłać zagadkę, kto może za całą aferą – o której opowiadamy w serialu – stać. Czy to, co już wiemy, co wydaje nam się prawdziwe, jest rzeczywiście prawdziwe. Opowiadamy na pewno o tym, co dotyczy Polski, naszego społeczeństwa, aktualnych problemów, ale ma też o wiele szerszy, uniwersalny charakter.

mówi Marcin Dorociński, odtwórca głównej roli w serialu HBO Pakt

Kinga Preis wciela się w postać Olgi Rosińskiej, redaktorki naczelnej Tygodnika i szefowej głównego bohatera, Piotra Grodeckiego. Łukasz Simlat pojawia się w roli Sebastiana Malika, partnera w firmie konsultingowej. W drugim sezonie Paktu powracają Witold Dębicki jako Andrzej, redakcyjny kolega Piotra Grodeckiego, a także Janusz Chabior wcielający się w postać biznesmena.

Drugi sezon 'Paktu' jest całkowicie oryginalną, nową historią, napisaną i stworzoną przez polskich scenarzystów. Na planie zdjęciowym drugiego sezonu 'Paktu' spędziliśmy 4 miesiące. To wyjątkowo zgrana ekipa. Szczególnym wyzwaniem, ale i nowością była dla nas praca na Śląsku, na terenie kopalni. Udało się nam tam nakręcić wiele spektakularnych ujęć. To będzie wciągający i trzymający w napięciu serial.

mówi Anna Nagler, producentka z ramienia HBO Polska

Autorami scenariusza drugiego sezonu PaktuMarcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Reżyseruje Leszek Dawid (Jesteś bogiem, Ki), a autorem zdjęć jest Paweł Flis (Demon, Chrzest, Pakt – I sezon). Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark – Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Prace na planie serialu trwały od kwietnia do początku sierpnia. Zdjęcia do serialu realizowano w Warszawie oraz na Śląsku. Premiera sześcioodcinkowego drugiego sezonu serialu Pakt odbędzie się w listopadzie tego roku.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…