Historia Death Star w Łotr 1. 0

Ostatni trailer filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie był przedstawieniem nowego zespołu bohaterów Rebeli z takimi postaciami jak Jyn Erso, Cassian Andor i Chirrut Îmwe. Pławią się oni w świetle reflektorów, co może wyjaśniać mniej uwagi dla Dyrektora Orsona Krennica. Poza imieniem, fantastycznym kostiumem oraz tym, że zagra go Ben Mendelsohn, wiemy naprawdę niewiele o człowieku, który dowodzi ściśle tajnym Death Star Project.

Tak to jest z rozbudowanymi historiami, które zawierają się w różnych filmach. Informacje nie pojawiają się bezpośrednio w połączeniu z produkcją, ale w powiązanych projektach. W tym wypadku nadchodząca powieść Catalyst skupi się na wczesnych dniach Orsona Krennica.

Jedi Bibliothek (przez Star Wars Underworld) odkrył synopsis Catalyst, który jest pisany regularnie przez Jamesa Luceno i pojawi się w 15 października 2016 roku. Zawiera on pokaźną liczbę nowych informacji.

Wojna rozdziera galaktykę. Przez lata Republikanie i Separatyści toczą walki pośród gwiazd, budując coraz bardziej śmiertelną technologię i próbując wygrać wojnę. jako członek Chancellor Palpatine Orson Krennic jest zdeterminowany do rozwinięcia superbroni zanim dokonają tego jego wrogowie. Kluczem może być dawny znajomy Krennica – niesamowity naukowiec Galen Erso.

Badania Galena, które skupiają się na energii, przyciągają uwagę Krennica oraz jego wrogów, co czyni naukowca kluczowym elementem galaktycznego konfliktu. Po tym jak Krennic uratuje Galena, jego żonę, Lyrę, i młodszą córką Jyn z rąk porywaczy, rodzina Erso będzie miała dług wdzięczności do spłacenia. Krennic zaoferuje Galenowi niesamowitą sposobność: kontynuowanie badań przy pomocy każdych możliwych narzędzi. Galen i Lyra wierzą, że te badania energetyczne zostaną wykorzystane tylko w dobry i altruistyczny sposób. Krennic ma jednak inny plan,który sprawi, że Death Star stanie się rzeczywistością. Rodzina Erso związana powinnościami musi zmienić sposób patrzenia Krennica, aby ocalić siebie, jak i całą galaktykę.

Ta historia rozgrywa się podczas Wojny Klonów zanim słowa takie jak "separatyści" były nadużywane. W opinii jednego z fanów prequele filmu są strasznie nierówne. Łotr 1 może być bezpośrednio związany z tym okresem. Orson Krennic pracował nad Deat Star w tym czasie (choć nie jest jasne, czy dokończył swój projekt) i wydaje się, że jego zespół raportuje bezpośrednio do Chancellor Palpatine. To właściwie podtrzymuje pytanie z Zemsty Sithów: Palpatine i Darth Vader mogą patrzeć na wczesny szkielet Death Star na końcu filmów. Krennic i inni mogli sekretnie nad nim pracować za kulisami w tym samym czasie.

Synopsis ujawnia połączenie między Krennicem i Galenem Erso, naukowcem granym przez Madsa Mikkelsena w filmie. Wydaje się, że Galen to stary znajomy Krennica, który dołącza do projektu, aby spłacić dawny dług za uratowanie życia. To potwierdza plotki na temat Galena odpowiedzialnego za stworzenie superlasera Death Star, który jest zdolny do zniszczenia całej planety.

W Łotr 1. widzimy Galena i młodą Jyn (która dorośnie i będzie grana przez Felicity Jones, zostanie szefem operacji wykradnięcia planów Death Star). Możemy założyć, że nie będzie bezpośredniego powiązania pomiędzy wydarzeniami z tego filmu a prequelami.

Źrodło: http://www.slashfilm.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…