Aktorzy Smoleńska wstydzą się roli?

Tego można było się spodziewać. Smoleńsk przed premierą prowokuje sporo kontrowersji, a najnowszą są apele niektórych aktorów o niezamieszczanie ich na liście płac filmu o katastrofie smoleńskiej.

Cała draka zaczęła się, gdy redaktor naczelny serwisu filmpolski.pl, Jarosław Czembrowski, opublikował listę płac filmu Smoleńsk. Normalna rzecz, w każdej bazie filmowej można znaleźć takie informacje. Wyobraźcie sobie jednak zdziwienie pana Czembrowskiego, gdy otrzymał prośby od dwóch aktorów o wykreślenie ich z listy! Informacją o nietypowej prośbie podzielił się na Facebook’u.

Na chwilę obecną, nie wiadomo kto żądał usunięcia nazwisk, wiadomo jedynie, że mówimy o aktorach, najpewniej drugoplanowych. Jarosław Czembrowski nie chce podać tej wiadomości, co jest w sumie zrozumiałe, szybko staliby się obiektem żartów na płaszczyźnie o wiele gorszej, niż rola w Smoleńsku

Żeby było śmieszniej, Jarosław Czembrowski usunął wpis na Facebook’u opowiadający o zdarzeniu. Czy to oznacza że znikną też nazwiska pewnych aktorów z listy? Czas pokaże.

Premiera filmu już 9 Września. Film zostanie też zaprezentowany na festiwalu filmowym w Gdyni.


Jakub Kucharski
Bloger amator. Miłośnik kinematografii, wielki fan Christophera Nolana, maniak Toma i Jerry'ego.