Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Miasto Gwiazd - Niesztuczne sztuki w Żyrardowie 1

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie to najważniejsze wydarzenie w Polsce integrujące środowiska edukacji artystycznej oraz przyznające swoje statuetki. To tutaj autorzy przekuwają pojęcie „Gwiazda” w wartość art znaczeniową..

Za chwilę Żyrardów zostanie rozgrzany do czerwoności sztuką najróżniejszą. Już 10 września to miejsce stanie się centrum życia kulturalnego. Do 24 września interdyscyplinarność zapanuje na miastem. Głównym imperatywem do zorganizowania festiwalu od lat jest: Nie można żyć bez sztuki. Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie to najważniejsze wydarzenie w Polsce integrujące środowiska edukacji artystycznej oraz przyznające swoje statuetki. Mury Miasta Sztuk odwiedziło do tej pory ponad 3500 artystów, ponad 500 znanych i rozpoznawalnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki. W tym roku również nie zabraknie wielkich i licznych inicjacji kulturalnych. W ramach festiwalu powstanie również Miasto Filmów o intrygującej nazwie – Poruszone obrazy.

Buchające egzotyczną energią kino Afryki, najlepsze filmy łódzkiej Filmówki i jeden z najczęściej nagradzanych polskich dokumentów, czyli genialny „Koniec świata”. Jakby tego było mało, w Żyrardowie będzie można zobaczyć najbardziej wywrotowe teledyski podczas vimeo party „Teledyski, o których nie miałeś pojęcia, bo jesteś miły i dobrze uczesany”, przyjrzeć się od kuchni warsztatowi radiowca Radia Victoria i narysować swój film – a to każdemu zrobi dobrze. I żeby było jasne, to dalej nie wszystko!

Szczegółowy program oraz więcej informacji dotyczących festiwalu na stronie.

Wszystkie najcięższe przypadki uzależnienia od kultury zapraszamy do Żyrardowa!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…