Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Premiera azjatycka Powidoków Andrzeja Wajdy w Busan! 0

Powidoki Andrzeja Wajdy będą miały azjatycka premierę w ramach największego festiwalu filmowego na tym kontynencie – Busan International Film Festival w Korei Płd. Festiwal odbędzie się w dniach 6 – 16 października.

fot. materiały prasowe

W swoim najnowszym filmie Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy.

Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. Powidoki to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka.

Wajda w sposób niezwykle subtelny, a zarazem uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami, świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.

W pozostałych rolach wystąpili: Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Andrzej Konopka, Krzysztof Pieczyński, Mariusz Bonaszewski, Szymon Bobrowski, Aleksandra Justa i inni

Do polskich kin film wejdzie 13 stycznia 2017 r.

Busan International Film Festival prezentuje najlepsze światowe filmy i zaprasza licznych gości, przyciągając tysiące widzów i przedstawicieli branży filmowej. W ramach festiwalu odbywa się konkurs najnowszych produkcji z krajów azjatyckich oraz specjalne prezentacje najnowszych filmów ze świata – w zeszłym roku festiwal pokazał m.in. filmy Claude’a Leloucha, Apichatponga Weerasethakula oraz Hsiao-hsien Hou. Festiwal prezentuje w programie ponad 300 filmów oraz prowadzi największe na kontynencie targi produkcji filmowych.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…