Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Stan Lee twierdzi, że Lobo mógłby być postacią z Marvela 0

Podczas finalnego występu Stana Lee na tegorocznym Fan Expo Canada, kultowy autor komiksów niespodziewanie zaczął rozwodzić się nad jedną z postaci pochodzącej z konkurencyjnego wydawnictwa – nad Lobo!

Stan Lee nie miał nic wspólnego ze stworzeniem międzygalaktycznego szwarccharakteru, ale najwyraźniej kocha podłe postacie. Lobo to kosmiczny najemnik, stworzony przez Rogera Slifera i Keith Griffen w 1983 roku. Początkowo były zwykłym antagonistą, jednak później jego ranga wzrosła do pozycji antybohatera.

Legenda Marvela powiedziała o Lobo:

Widzieliście go kiedyś? Myślę, że jest to postać, która śmiało mogłaby zasilić szeregi Marvela. To najgorszy człowiek na Ziemi! Jest taki zły, podły, silny i szkaradny… Kocham go!

Poza faktem, że Lobo nie jest człowiekiem tylko kosmitą, wszystkie inne epitety, których użył Stan Lee, idealnie pasują do tej postaci. Później słynny autor dodał uszczypliwie:

Kocham go, lecz on należy do DC, a oni nigdy nie wiedzieli, jak wykorzystać tę postać…

Pod koniec konferencji, Stan Lee zapytany, co studio DC powinno uczynić, by ich kolejny film nie okazał się klapą, odparł:

Powinni pozwolić mi go napisać!

Źrodło: heroichollywood.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…