Stan Lee twierdzi, że Lobo mógłby być postacią z Marvela

Podczas finalnego występu Stana Lee na tegorocznym Fan Expo Canada, kultowy autor komiksów niespodziewanie zaczął rozwodzić się nad jedną z postaci pochodzącej z konkurencyjnego wydawnictwa – nad Lobo!

Stan Lee nie miał nic wspólnego ze stworzeniem międzygalaktycznego szwarccharakteru, ale najwyraźniej kocha podłe postacie. Lobo to kosmiczny najemnik, stworzony przez Rogera Slifera i Keith Griffen w 1983 roku. Początkowo były zwykłym antagonistą, jednak później jego ranga wzrosła do pozycji antybohatera.

Legenda Marvela powiedziała o Lobo:

Widzieliście go kiedyś? Myślę, że jest to postać, która śmiało mogłaby zasilić szeregi Marvela. To najgorszy człowiek na Ziemi! Jest taki zły, podły, silny i szkaradny… Kocham go!

Poza faktem, że Lobo nie jest człowiekiem tylko kosmitą, wszystkie inne epitety, których użył Stan Lee, idealnie pasują do tej postaci. Później słynny autor dodał uszczypliwie:

Kocham go, lecz on należy do DC, a oni nigdy nie wiedzieli, jak wykorzystać tę postać…

Pod koniec konferencji, Stan Lee zapytany, co studio DC powinno uczynić, by ich kolejny film nie okazał się klapą, odparł:

Powinni pozwolić mi go napisać!

Źrodło: heroichollywood.com


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji.