Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

HBO pokaże nowy serial Młody papież z Judem Lawem w roli głównej i w reżyserii Paulo Sorrentino 0

HBO w Polsce pokaże produkcję uznaną za wydarzenie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji – serial Młody papież (The Young Pope) w reżyserii laureata Oscara Paulo Sorrentino. W tej niezwykle wyczekiwanej produkcji występują Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli oraz James Cromwell. Pierwszy odcinek serialu będzie dostępny 25 października w HBO GO.

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu. Młody papież jest koprodukcją Sky, HBO i Canal+.

Dwa pierwsze odcinki serialu będą dostępne od 25 października w HBO GO. Produkcja będzie udostępniana po dwa odcinki w serwisie co tydzień.

Termin premiery antenowej w HBO zostanie podany wkrótce.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…