Booster Gold nie będzie należał do DC Extended Universe

O ekranizacji komiksu "Booster Gold" mówi się od dawna. Jako, że jest on postacią z kart komiksów DC Comics, spodziewano się, że także film będzie należał do DC Extended Universe. Nic z tych rzeczy.

Informacja ta pochodzi od Grega Berlantiego, który ma sporo kontaktów w filmowym i komiksowym półświatku. O filmie "Booster Gold" i ewentualnym włączeniu go do filmowego uniwersum DC mówił w wywiadzie udzielonemu portalowi Vulture.

Na ten moment nie mamy w planach łączenia tych światów. Będą one oddzielnymi bytami.

I tutaj pojawia się jedna intrygująca kwestia. Greg Berlanti jest współtwórcą serialowego uniwersum DC w skład którego wchodzą takie produkcje jak Arrow, Flash czy Supergirl. Żeby było mało, scenariusz do filmu o Booster Goldzie napisał Zack Stentz, mający na swoim koncie skrypt do jednego z odcinków serialu o Barry’m Allenie.

W komiksie Booster Gold jest byłym sportowcem, który pracuje jako ochroniarz. Żyje w przyszłości, ale udaje mu się wykraść maszynę czasu i powrócić do dnia obecnego, aby stać się bogatym, wykorzystując posiadaną wiedzę. W końcu staje się najlepszym przyjacielem The Blue Beetle i jako para przeżywają serię komicznych przygód.

Źrodło: ComingSoon


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)