Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

W uniwersum Marvela pojawi się nowa superbohaterka? 2

W uniwersum Marvela zaczyna pojawiać się coraz więcej zróżnicowanych postaci – już w tym roku poznamy superbohatera-maga, a za kilka lat na ekrany trafią produkcje o czarnoskórej Czarnej Panterze oraz kobiecie-herosie, Kapitan Marvel. Możliwe, że do tego grona wkrótce dołączy również Ms. Marvel!

Informację tę podał dyrektor operacyjny Marvela. Podczas wywiadu na Comic-Conie Joe Quesada wyjawił, że studio poważnie rozważa produkcję o Ms. Marvel ze względu na rosnącą popularność komiksów z jej udziałem. Nie wiadomo jeszcze, czy superbohaterka stałaby się częścią kinowego uniwersum, czy raczej jej przygody zaadaptowane zostałyby na mały ekrany.

Nasi czytelnicy są bardzo podekscytowani. Dzięki nim widzimy, gdy coś zaczyna rezonować, a gdy uderza w sedno – musimy to kultywować! Świetnym tego przykładem jest Ms. Marvel. Gdybyśmy umieścili tę postać w komiksach dziesięć lat temu, możliwe, że nic z tego by nie wyszło. Trzeba znaleźć nie tylko właściwy kontent, lecz również odpowiednich autorów, twórców i edytorów. Teraz jej postać jest niesłychanie rozpoznawalna, a stało się bardzo szybko! Kto wie, gdzie skończy Ms. Marvel? Czego jestem pewien – jej przyszłość w Marvelu nie ograniczy się tylko do jednego z mediów…

powiedział Joe Quesada.

Po tym jak w komiksom uniwersum nową Kapitan Marvel została Carol Danvers, strój Ms. Marvel przywdziała jej mentalna następczyni, Kamala Khan. Jej debiutancki występ datuje się na 14 sierpnia 2013, a odbył się w Kapitan Marvel #14. Superbohaterka przejęła komiks dopiero w lutym 2014 roku, co czyni ją pierwszą muzułmańską postacią, posiadającą własną serię.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Redox 2016-09-08

Jestem za większą ilością wprowadzanych kobiecych postaci do świata Marvela pod warunkiem, że nie będzie to wciskanie na siłę, bo tak wypada.

tropical 2016-09-10

Ciekawe czy z Ms Marvel zapowiada się podobna polityka marketingowa jak to zrobili z Czarną Wdową, którą wcisnęli do filmów Avengers byleby była laska ala Tomb Rider\Resident Evil dla nastolatków płci męskiej.

Animek84 2016-09-08

W dobie różnorodności powinni z tej postaci zrobić blondynkę o niebieski oczach, lub rudą białą dziewczynę. A co tylko w jedną stronę mają zmieniać! :)

Proszę czekać…