P.T. Anderson i D.D. Lewis znowu razem!

No i to jest news, na którym z pewnością czekał każdy szanujący się kinoman. Paul Thomas Anderson i Daniel Day Lewis ponownie połączą swe siły i stworzą razem film!

Ich ostatni wspólny projekt – Aż poleje się krew był absolutnie dziełem wybitnym. Obraz zdobył dwa Oscary – dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i najlepszych zdjęć (wielki pech Andersona, że musiał stanąć w szranki z równie genialnym obrazem braci Coen – To nie jest kraj dla starych ludzi). Teraz panowie ponownie połączą siły i stworzą film, który zostanie osadzony… w świecie mody!

Na temat fabuły nie wiemy za wiele. Akcja ma zostać umiejscowiona w Nowym Jorku i rozgrywać się w latach pięćdziesiątych. Będzie to dramat, który będzie obracał się w świecie mody. Niezatytułowany wciąż projekt będzie najdroższym filmem w karierze Paula Thomasa Andersona. Wytwórnia Focus Features wyłoży na niego 35 milionów dolarów.

Produkcja została już zielone światło, dlatego też jest duża szansa, że film będzie walczył w przyszłym roku na oscarowej goli o złote statuetki. Zdjęcia mają wystartować na początku przyszłego roku.

Źrodło: The Playlist


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)