http://vimeo.com/mironkundzicz

Freeman Mandelą 0

Morgan Freeman zagra byłego prezydenta RPA, Nelsona Mandelę, w niezależnym dramacie The Human Factor.

Scenariusz będzie oparty na książce The Human Factor: Nelson Mandela and the Game That Changed the World, autorstwa Johna Carlina, która ma mieć swoją premierę na dniach.

Morgan FreemanMorgan Freeman

Freeman będzie producentem, razem z Lori McCreary (Skazany na wolność) i Macem Neufeldem (Zagubieni w kosmosie). Autorem scenariusza będzie Anthony Peckham (Nikomu ani słowa).

Fabuła będzie opowiadać o wydarzeniach po upadku apartheidu, kiedy to RPA było gospodarzem Mistrzostw Świata w Rugby w 1995 roku. Mandela był wtedy prezydentem i udało mu się wykorzystać to wielkie wydarzenie do zakończenia nienawiści i nieufności pomiędzy białymi i czarnymi.

Freeman i McCreary byli w tamtym roku w RPA, i omawiali cały projekt z Mandelą.

Spotkałem Nelsona Mandelę parę razy i jestem pod wrażeniem jego wkładu w pokój na świecie. To będzie dla mnie zaszczyt, móc zagrać go w filmie – powiedział Freeman.

Morgan Freeman urodził się w Memphis. Znany jest z filmów Wożąc panią Daisy, Chwała, Bez przebaczenia, Robin Hood: Książę złodziei, Skazani na Shawshank, Siedem czy Za wszelką cenę. Był pięciokrotnie nominowany do Oscara, ale zdobył go tylko raz. Poza tym otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia, Chlotrudis Award, Empire Award, Złoty Glob, sześć Image Award i Independent Spirit Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…