Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

SMOLEŃSK - 'Najbardziej zależało nam na pokazaniu relacji pary prezydenckiej' 1

Film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską od dziś w kinach. Nowy wideo-wywiad z reżyserem i aktorami filmu Smoleńsk.

fot. materiały prasowe

To jest film, który po prostu mówi prawdę. Zapraszam każdego Polaka, który chce znać prawdę, aby ten film zobaczył.

powiedział Jarosław Kaczyński

Od dziś w kinach w całym kraju można oglądać Smoleńsk – film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła Polską. W nowym wideo-wywiadzie promującym produkcję, reżyser Antoni Krauze opowiada o decyzjach obsadowych.

Ewa Dałkowska była kandydatką murowaną, ponieważ była związana z parą prezydencką i znała osobiście panią Marię Kaczyńską. Zaś Lecha Łotockiego zaprosiłem na spotkanie i dałem do zagrania scenę przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Był wyśmienity – charyzmatyczny, odważny. Z miejsca zaproponowałem mu tę rolę.

wyznał reżyser

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…