Internetowy wandalizm na stronie Smoleńska na IMDb

Fragment plakatu filmu SMOLEŃSK (2016)

Kontrowersje i dyskusje wokół Smoleńska, nowego filmu Antoniego Krauzego, wciąż trwają. Wczoraj głośno było o dodaniu gatunku "Fantasy" do filmu na popularnym serwisie filmowym IMDb, a dzisiaj pojawiły się kolejne elementy, które można określić wandalizmem internetowym. Cała sytuacja pokazała jak łatwo dodać treści na IMDb.

W galerii obrazów na stronie filmu na IMDb możemy bowiem znaleźć między innymi zdjęcie brzozy, Antoniego Macierewicza, mema czy przerobiony plakat Smoleńska, na którym znajduje się prezeydent Andrzej Duda i Marta Kaczyńska. Wśród wszystkich ośmiu grafik, tylko jedna jest oficjalna i przedstawia prawdziwy plakat filmu. Poniżej zrzut wspomnianej galerii.

To nie wszystko. W słowach kluczowych internauci wykazali się także swoją kreatywnością. Dodane zostały między innymi takie słowa kluczowe (ang. plot keywords) jak nawiązanie do Ed Wooda, anime, Wehrmacht, slychac strzaly czy nawiązanie do Borata. Pełną listę słów kluczowych dodanych do strony znajdziecie tutaj.

Z kolei w sekcji "Tagline", czyli zakładce z hasłami promującymi film, znalazły się takie zadania jak:

  • kacze opowiesci
  • Accident? Idon’t think so…
  • debilizm
  • Another story about Cain and Abel.
  • Piszta co chceta, towariszcze!
  • sausages

Smoleńsk od dzisiaj w kinach.

Źrodło: IMDb


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.