Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office Polska: Smoleńsk najchętniej oglądanym filmem w Polsce! 1

Smoleńsk najchętniej oglądanym filmem w Polsce. Produkcja Antoniego Krauze na 1. miejscu box office z frekwencją 108 000 widzów po weekendzie premierowym

W piątek 9 września na ekrany kin w całym kraju wszedł Smoleńsk – film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła Polską. W premierowy weekend wyczekiwana produkcja Antoniego Krauze była najchętniej oglądanym filmem w Polsce. Status lidera box office osiągnęła z wynikiem 108 000 widzów.

Rezultat Smoleńska to najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 7 miesięcy, a w bieżącym roku to czwarty pod względem frekwencji debiut rodzimej produkcji. Smoleńsk uzyskał także samodzielnie lepszy rezultat niż – łącznie – 8 innych produkcji goszczących aktualnie w kinach, a jego wynik stanowi blisko 50% sumy obecnego TOP 10 polskiego box office! Warto też odnotować, że Smoleńsk – wchodząc do kin w ostatni gorący weekend lata – przebił wynik otwarcia poprzedniego filmu Antoniego Krauze. Chodzi o doceniony przez widzów i krytyków Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł, z 2011 roku, który na otwarcie przyciągnął do kin ponad 73 000 osób.

Smoleńsk jest najnowszym obrazem Antoniego Krauze. Poruszającą muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: Poznań 56, Historia Roja, Przedwiośnie i Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł. W obsadzie filmu znaleźli się, m.in.: Beata Fido, Maciej Półtorak, Halina Łabonarska, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Zelnik oraz odtwórcy ról pary prezydenckiej – Lech Łotocki i Ewa Dałkowska.

RECENZJA FILMU SMOLEŃSK

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…