Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Premiera polskiego serialu animowanego Kacperiada 0

Z przyjemnością informujemy, że premiera polskiego serialu animowanego Kacperiada inspirowanego opowiadaniami Grzegorza Kasdepke odbędzie się już w najbliższą sobotę podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Kacperiada to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

W serialu podobnie jak w opowiadaniach Grzegorza Kasdepke skupiamy się na relacjach ojca i syna, ale przedstawiamy świat z perspektywy dzieci, a nie dorosłych. Dlatego wprowadziliśmy dodatkowe postaci, rozbudowując literacki obraz “Kacperiady” i wchodząc z książką w rodzaj dialogu. Wierzymy, że zarówno wielbiciele twórczości Grzegorza Kasdepke, jak i nowi odbiorcy pokochają zwariowane przygody bohaterów.

mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser i scenarzysta ze studia Human Ark.

Kacperiada będzie miała swoją premierę kinową 17 września w warszawskim Kinie Muranów podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Jest jedyną polską produkcją w programie Festiwalu. Poza Warszawą pięć odcinków zaprezentowanych zostanie 25 września we Wrocławiu, a dodatkowo jeden odcinek wyświetlany będzie w połączeniu z "Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai. Stella Nostra" we wszystkich miastach festiwalowych. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się TU. Widzowie przed telewizorami zobaczą serial już w grudniu na antenie CANAL+ Family.

Poniżej czołówka serialu:

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…