Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Premiera oficjalnego plakatu Zaćmy Ryszarda Bugajskiego 0

Premiera oficjalnego plakatu Zaćmy – nominowanego do Złotych Lwów obrazu Ryszarda Bugajskiego. Film z udziałem Marii Mamony i Janusza Gajosa w kinach od 14 października 2016 roku. Zaćma to kino mocne, ważne i odważne – ks. Andrzej Luter, czasopismo WIĘŹ.

Przeczuwam, że już za chwilę, kiedy padać będzie nazwisko tego reżysera, jednym tchem obok Przesłuchania wymieniana będzie Zaćma.

Katarzyna Jabłońska, czasopismo WIĘŹ

Brystygierowa mnie zafascynowała. Studiowała filozofię, zrobiła nawet doktorat i to nie byle gdzie, bo na Uniwersytecie Lwowskim, gdzie wykładali najwybitniejsi wówczas filozofowie. Potem wyjechała do Paryża, studiowała na Sorbonie, ponoć pozowała dla Picassa, na co nie ma dowodów, ale są opowieści. Zastanowiło mnie, jaka musi być konstrukcja psychiczna osoby, która przy całej swojej inteligencji i szerokich horyzontach, postępowała tak, jak Brystygierowa. I dlaczego potem zaczęła poszukiwania metafizyczne? Wcześniej wierzyła tylko w materialną rzeczywistość.

Ryszard Bugajski, reżyser

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana Krwawą Luną, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę.

Zaćma w kinach od 14 października 2016.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…