Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Siedmiu wspaniałych, czyli Denzel Washington po raz pierwszy na Dzikim Zachodzie 0

Klasyczny western Siedmiu wspaniałych doczekał się właśnie nowej wersji, w reżyserii Antoine'a Fuqua. Nowych Siedmiu wspaniałych oglądać będziemy na ekranach od 23 września. Główną rolę zagrał Denzel Washington, który po raz pierwszy w swej długiej karierze pojawia się w westernie.

Nie zrobił nigdy westernu, rzadko występuje w filmach, gdzie bohater jest zbiorowy, no i ufa Antoine’owi. A poza tym znany jest z tego, że zawsze szuka czegoś, czego nie robił do tej pory. W przeciwieństwie do reżysera, od dzieciństwa zafascynowanego westernami, Washington nie jest ich wielkim znawcą.

podkreślał producent filmu Todd Black

Nigdy nie widziałem "Siedmiu wspaniałych", nie wiem, co oznacza słowo "kultowy", po prostu czytam scenariusz i staram się jak najlepiej zrozumieć opisaną w nim postać.

stwierdził aktor

Tak więc jego bohater, samotny mściciel Sam Chisolm, nie jest wzorowany na postaci wykreowanej w 1960 przez Yula Brynnera. Choć akcja filmu toczy się na Dzikim Zachodzie, dla Washingtona Siedmiu wspaniałych to przede wszystkim uniwersalna opowieść o człowieku, który, choć niejedno ma na sumieniu, postanawia ratować niewinnych ludzi przed przemocą:

Ten film pokazuje, co się dzieje w miejscach, gdzie rządzi bezprawie i chaos. Mężczyźni tacy jak nasza tytułowa siódemka próbują odnaleźć w tym wszystkim sens i ład.

Armia bandytów terroryzuje miasteczko na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

Siedmiu wspaniałych w kinach od 23 września!

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Zuzix 2016-09-21

Ja jestem na tak, uwielbiam tego aktora, na pewno będzie to jedna z ciekawszych i ważniejszych ról w jego dorobku!

dajla 2016-09-17

Widziałam ostatnio trailer w kinie. Oprócz tego, że bardzo lubię Washingtona, to sam zwiastun zapowiada równie rewelacyjny film.

Proszę czekać…