Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Alexandre Desplat nie skomponuje muzyki do Łotra 1 - znamy następcę 0

Zawirowań związanych z widowiskiem Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie ciąg dalszy. Po problemach z dokrętkami i rzekomym odsunięciu z postprodukcji Garetha Edwards, na trzy miesiące przed premierą pokład opuszcza także Alexandre Desplat, dotychczasowy kompozytor muzyki do filmu.

fot. materiały prasowe

Na szczęście Walt Disney nie szukał długo jego następcy. Nową muzykę do filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie skomponuje laureat Oscara z 2010 roku – Michael Giacchino. Tak, więc o aspekty muzyczne możemy być raczej spokojni. Niepokojące są jednak same doniesienia dotyczące produkcji. Premiera zbliża się wielkimi krokami i nie jest dobrze, gdy słyszy się o tak ważnych zmianach.

Giacchino jest jednak twórcą, na którym można polegać. Bardzo często pracuje z Disneyem przy okazji filmów animowanych Pixara. Stworzył muzykę do takich tytułów jak Iniemamocni, Ratatuj oraz Odlot. To właśnie za pracę przy tej ostatniej animacji otrzymał złotą statuetkę. No i nie można zapominać, że to także on odpowiadał za muzykę serialu Lost: Zagubieni.

Źrodło: Heroic Hollywood

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…