Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Smarzowski: Wołyń to dla mnie najważniejszy film 3

Dla Wojtka Smarzowskiego, jego najnowszy film – Wołyń (w kinach od 7 października), jest najważniejszym, a zarazem najtrudniejszym w całej karierze. I nie ma co się dziwić. Produkcja od samego początku budzi wielkie kontrowersje.

fot. materiały prasowe

Zapraszamy do obejrzenia wideo wywiadu z reżyserem. Twórca Wołynia wyjawia dlaczego jest to dla niego najważniejszy i najtrudniejszy film w karierze.

Akcja filmu Wołyń rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
martix 2016-09-21

Jestem przekonana, że ten film będzie nie tylko bardzo ważny, ale i bardzo dobry po prostu pod względem filmowym, bo Smarzowski jak do tej pory mnie nie zawiódł.

Redox martix 2016-09-21

@martix Też jestem przekonany o odpowiednim poziomie artystycznym filmu. Nie zawiódł jeszcze, więc nie sądzę, żeby – kolokwialnie mówiąc – odwalił kitę.

Marcinecki 2016-09-21

Już jest głośno o Wołyniu, a będzie pewnie jeszcze głośniej po premierze. I dobrze – taka historia nie powinna być zapomniana.

Rejdzi 2016-09-25

Pierwsze recenzje raczej nie zawodzą

Łukasz Oleksiak 2016-09-22

Smarzowski najlepszy reżyser w Polsce. Każdy film jego jest więcej niż dobry :)

Proszę czekać…