Wszystko wskazuje na to, że dokręcanie scen Epizodu VIII trwa

Do premiery Star Wars: Epizod VIII dzieli nas ponad rok, a źródła donoszą, że film jest właśnie w trakcie pierwszego etapu dokręcania scen. Co ciekawe, Walt Disney Studios przemilczało tę informację. Na szczęście fani gwiezdnej sagi ze Star Wars News Net zdołali bardzo szybko połączyć ze sobą wszystkie elementy układanki, dowodząc, że reshooty faktycznie trwają.

Po pierwsze, kaskaderka Chloe Bruce związana z Gwiezdnymi Wojnami od Przebudzenia Mocy opublikowała wiele wpisów pod koniec sierpnia i na początku września, z których wynikało, że nadal pracuje nad Epizodem VIII. W jej tweetach pojawiła się też informacja o podróży z Belfastu do Londynu, a więc dwóch miast związanych z planami zdjęciowymi nowej części gwiezdnej sagi. Pojawiła się też wiadomość o dokrętkach odbywających się w Chorwacji.

Kolejna wskazówka to fakt, że Carrie Fisher (filmowa księżniczka Leia) miała pojawić się na nowojorskim Comic Conie – aktorka nie odwołała występu, jednak jej panel został bardzo skrócony. Comic Con wydał oświadczenie na Instagramie, w którym stwierdził, że ma to związek z Gwiezdnymi Wojnami. Raczej nie chodziło o Epizod IX…

Ostatnia informacja dowodzi, że Lupita Nyong'o ma jeszcze nakręcić swoje sceny. Prawdopodobnie znów została wycięta z filmu lub zwyczajnie nie miała czasu pojawić się na planie ze względu na mnogość podjętych projektów.

Nie wydaje się, aby dokręcane sceny sprowokowane zostały złym wydźwiękiem oryginalnego filmu, jak miało to miejsce z Łotrem 1. To stały element każdej produkcji. Jednak o jakości filmu przekonamy się dopiero 14 grudnia 2017 roku.

Źrodło: movieweb.com


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji.