Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Lana Condor chce więcej Azjatów w Hollywood 0

Czyżbyśmy byli świadkami początku kolejnej kontrowersji na tle rasowym? Lana Condor – aktorka, która miała okazję wystąpić w widowisku X-Men: Apocalypse w roli Jubilee ma nadzieję, iż w Hollywood będzie występowało coraz więcej azjatyckich aktorek i aktorów. A w szczególności w kinie superbohaterskim.

fot. materiały prasowe

Sporo dyskusji wywołał swego czasu casting do filmu Doktor Strange. W postać The Ancient One, która powinna zostać zagrana przez Azjatę, wcieli się biała kobieta. Oczywiście nie wszystkim się to spodobało. Condor to jedna z dwóch azjatyckich aktorek, które tego lata miały okazję zaprezentować się publiczności w komiksowej ekranizacji (drugą jest Karen Fukuhara, czyli Katana z filmu Legion samobójców). Aktorka obecnie przebywa w Kanadzie, gdzie promuje film X-Men: Apocalypse na DVD oraz Blu-ray.

Jesteśmy niedostatecznie reprezentowani. Uwielbiam to robić, ponieważ chcę pokazać Hollywood, że to nie powinno dziać się z musu, tylko dlatego, że to działa, a w szczególności w wielkich blockbusterach. Mam nadzieję, że będę miała jakiś mały wpływ na Azjatów w Hollywood oraz na ich życie.

powiedziała aktorka

Condor odniosła się również do występu Fukuhary w Legionie samobójców: Byłam z tego powodu niezwykle szczęśliwa. Teraz wszystkie franczyzy mają po jednej!

Oczywiście będąc uszczypliwym można przyczepić się także do wyboru Condor na Jubilee, która w komiksach miała nieco inny wygląd. No, ale to już inna sprawa i temat do innej dyskusji. A Wy co o tym sądzicie – czy w hollywoodzkich blockbusterach powinno być więcej Azjatów?

Źrodło: Heroic Hollywood

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…