Oficjalnie: Powstanie serialowy spin-off Mrocznej Wieży!

W przyszłym roku zapowiedziano premierę długo oczekiwanej ekranizacji cyklu "Mroczna Wieża", której autorem jest Stephen King. To nie koniec dobrych informacji dla fanów sagi, którzy czekają na film. Twórcy zapowiedzieli także powstanie serialowego spin-offu!

Z pierwszych informacji wynika, że serial będzie prequelem wydarzeń, które będą miały miejsce w filmie. Sezon będzie liczył sobie od 10 do 13 odcinków i wciąż nie wiadomo, w której stacji zostanie wyemitowany – całkiem możliwe, że produkcja trafi do którejś z platform streamingowych. Wiadomo natomiast, że zdjęcia mają wystartować w przyszłym roku.

Co ciekawe w serialu wystąpi także Idris Elba, który będzie wcielał się w Rolanda. Grana przez niego postać ma być punktem odniesienia dla całej osi fabularnej produkcji. Nie zmienia to jednak faktu, że wydarzenia w nim opowiedziane w większości będą prequelem, tak więc trzeba być przygotowanym na to, że już niebawem poznamy nazwisko innego aktora, który będzie współdzielił tę rolę z Elbą.

Fabuła serialu ma zostać stworzona przez reżysera filmu Nikolaja Arcela oraz scenarzystę Andersa Thomasa Jensena. Panowie będą również producentami, podobnie jak Akiva Goldsman.

Źrodło: ComicBookMovie


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)