Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Smarzowski odmawia przyjęcia specjalnej nagrody dla Wołynia, ale... 0

Na gali Festiwalu Filmowego w Gdyni, Jacek Kurski postanowił wręczyć Nagrodę Specjalną Prezesa TVP dla filmu Wołyń. Reżyser kontrowersyjnej produkcji początkowo zdecydował się tej nagrody nie przyjmować, ponieważ nie chce, aby jego dzieło było wykorzystywane do politycznych zagrywek.

W Gdyni film Wojciecha Smarzowskiego otrzymał nagrody za zdjęcia, charakteryzację i debiut aktorski. Według prezesa Kurskiego było to zbyt mało, ponieważ dla niego to własnie Wołyń był najlepszą produkcją festiwalu.

Korzystając z uprawnień prezesa Telewizji Polskiej, postanowiłem przyznać Nagrodę Specjalną TVP dla filmu, który osobiście uważam za najlepszy film tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, mianowicie "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego.

powiedział Kurski

Nagroda ufundowana przez prezesa TVP wynosi 100 tysięcy złotych i pochodzi z funduszu popierania twórczości. Według nowych doniesień i słów samego Kurskiego wynika, że reżyser ostatecznie jednak odbierze tę nagrodę. Ma to mieć miejsce w dniu jutrzejszym.

Cieszę się, że reżyser zgodził się przyjąć tę nagrodę. Nagroda zostanie wręczona, tak jak powiedziałem, we wtorek w Warszawie. Postanowiłem przyznać nagrodę specjalną dla filmu, który uważam za najlepszy film festiwalu. Cieszę się, że pan Smarzowski zgodził się ją przyjąć. Uważam film Wołyń za najwybitniejszy film, który ociera się o geniusz..

dodał polityk

Wygląda, więc na to, że Kurskiemu udało się przekonać Smarzowskiego do zmiany zdania. Co o tym sądzicie?

Źrodło: wPolityce

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…