Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ja, Daniel Blake - polski zwiastun zdobywcy Złotej Palmy 0

Zdobywca najważniejszej nagrody w Cannes – Złotej Palmy 2016 oraz trzech Nagród Publiczności na prestiżowych festiwalach filmowych – Locarno, Dwa Brzegi i San Sebastian – Ja, Daniel Blake Kena Loacha w kinach już od 21 października! Dzisiaj prezentujemy Wam polski zwiastun tego filmu.

Ja, Daniel Blake to uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc Katie, samotnej matce z dwójką dzieci, stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

W filmie w rolach głównych wystąpili Dave Johns i Hayley Squires. Scenariusz napisał Paul Laverty. Autorem zdjęć jest Robbie Ryan, a muzykę do filmu skomponował George Fenton.

Ken Loach w maju tego roku dołączył do elitarnej grupy światowych reżyserów, którzy dwukrotnie odbierali najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. W 2006 roku brytyjski reżyser zdobył Złotą Palmę za dramat Wiatr buszujący w jęczmieniu.

Swoim najnowszym dziełem Ken Loach podbija serca widzów – jego Ja, Daniel Blake w ciągu ostatnich miesięcy otrzymał aż trzy Nagrody Publiczności podczas prestiżowych festiwali filmowych. Widzowie docenili film Loacha w Locarno, San Sebastian oraz na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Ja, Daniel Blake – zabawne, poruszające i chwytające za serce najnowsze dzieło Kena Loacha, jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina, w kinach już od 21 października!

Źrodło: M2 Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
StareChamisko 2016-09-28

Łe jezu nuz jest godzina 12:13

Proszę czekać…