Jon Favreau za kamerą aktorskiej wersji Króla Lwa

No i stało się! Walt Disney bierze na celownik Króla Lwa. Jak wiele innych kultowych animacji studia, tak i przygody Simby, staną się filmem aktorskim live-action.

Włodarze Disneya wybrali już nawet człowieka, który stanie za kamera widowiska. Będzie nim twórca kasowego hitu, Księga DżungliJon Favreau. Będzie to kolejny przygotowywany przez studio tego typu projekt. Od kilku lat ludzie pracujący w Dinseyu znaleźli sposób na zarabianie wielkich pieniędzy. Przykładami niech będą Alicja w Krainie Czarów, Kopciuszek, Czarownica czy właśnie wspomniana wcześniej Księga Dżungli. A przed nami jeszcze kilka innych filmów, między innymi Piękna i Bestia.

Fabuła oryginalnej animacji z 1994 roku brzmi następująco: Młody lwi król przychodzi na świat w afrykańskiej dżungli, a zatem jego wuj – Skaza – staje się dopiero drugim kandydatem do objęcia tronu. Skaza z bandą hien knuje plany zgładzenia ojca młodego Simby, Króla Mufasy i samego Simby. Mufasa zostaje zabity, a Simba przekonany, że śmierć ojca jest jego winą, ucieka z królestwa. Po latach wygnania wraca i postanawia przejąć tron.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)