Box Office: Legion samobójców wyprzedził Iron Mana!

fot. materiały prasowe

Iron Man zapoczątkował wielkie filmowe uniwersum Marvela. Film z miejsca stał się hitem, który pokochali fani komiksowych ekranizacji. Przez wiele lat widowisko trzymało się w rankingu pięćdziesięciu najbardziej dochodowych filmów Stanach Zjednoczonych. Nic jednak nie trwa wiecznie.

Po ośmiu latach od premiery, film wyreżyserowany przez Jona Favrea wypada z pierwszej pięćdziesiątki. Jego miejsce zajęła inna ekranizacja komiksu. Pomimo miażdżącej krytyki film Legion samobójców radzi sobie znakomicie na amerykańskim oraz światowym rynku. Już teraz ma na swoim koncie dokładnie 318,584,857 mln dolarów. Oczywiście film Ayera nadal będzie zarabiał i oddalał się od Iron Mana (ten zarobił 318,412,101 mln).

Już niebawem Legion samobójców powinien podskoczyć jeszcze wyżej. Na kolejnym miejscu znajduje się pierwsza część Transformers. Produkcji od DC Films oraz Warner Bros. Picutres brakuje lekko ponad 700 tysięcy dolarów do przegonienia wielkich robotów. W zasięgu jest także trzeci Shrek, który na swoim koncie 322,7 mln dolarów.

Warner Bros. Picutres przed premierą Legionu samobójców oświadczył, ze wynik w przedziale 750-800 mln dolarów na całym świecie zostanie uznany za sukces. Do tej pory widowisko zarobiło 731,5 mln. Wszystko wskazuje więc na to, że włodarze wytwórni mogą świętować.

Źrodło: Heroic Hollywood


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)