Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nowe seriale HBO Rozwód oraz Niepewne od 10 października w HBO i HBO GO 0

W poniedziałek, 10 października w HBO i HBO GO pojawią się dwie nowe produkcje HBO. Rozwód to słodko-gorzki serial opowiadający o małżeństwie, które decyduje się na rozstanie. Sarah Jessica Parker występuje tu nie tylko w roli głównej, ale również w roli producentki serialu. Niepewne to opowieść o życiowych zmaganiach dwudziestokilkuletniej Afroamerykanki, która stara się z humorem stawiać czoła codziennym problemom.

Laureatka czterech Złotych Globów Sarah Jessica Parker (serial HBO Seks w wielkim mieście) wciela się w rolę Frances w nowym serialu HBO Rozwód. Jako jej mąż Robert występuje nominowany do Oscara Thomas Haden Church (Bezdroża). Główna bohaterka serialu, Frances po dramatycznym finale urodzinowego przyjęcia ich przyjaciółki Diane poważnie zastanawia się nad swoim długoletnim małżeństwem z Robertem. Gdy postanawia zażądać rozwodu, nie ma pojęcia, że jej decyzja będzie miała zupełnie niespodziewane konsekwencje.

Producentami serialu są Sarah Jessica Parker, Sharon Horgan, Alison Benson i Aaron Kaplan. Twórcami serialu są Sharon Horgan (serial Catastrophe) i Paul Simms (serial HBO Dziewczyny). W produkcji pojawiają się również: dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy Molly Shannon (serial HBO Iluminacja) jako Diane, bezdzietna przyjaciółka Frances, która ma odnoszącego sukcesy męża i piękny dom; Talia Balsam (serial Mad Men) w roli Dallas, przyjaciółki Frances, która jest zarówno wdową, jak i rozwódką; Tracy Letts (serial Homeland) jako Nick, mąż Diane; Sterling Jerins (World War Z) i Charlie Kilgore (Moonrise Kingdom) jako Lila i Tom – dzieci Frances i Roberta.

Pomysłodawczynią, producentką i odtwórczynią głównej roli w nowym serialu HBO Niepewne jest Issa Rae. Sławę przyniosły jej książka, będąca bestsellerem New York Timesa ‘The Misadventures Of Awkward Black Girl’ oraz kanał na YouTube ‘Awkward Black Girl’, który miał ponad 200 tys. subskrybentów i ponad 25 milionów odtworzeń. Produkcja opowiada o życiowych zmaganiach zagubionej dwudziestokilkuletniej Afroamerykanki Issy Dee (Issa Rae – serial First) oraz jej koleżanki, skupionej na sobie prawniczki Molly (Yvonne Orji – serial Love That Girl!). Serial pokazuje prawdziwe życie młodych kobiet mieszkających w Los Angeles, które muszą dawać sobie radę z codziennymi problemami.

Issa Dee mimo licznych upokorzeń i braku pewności siebie stara się żyć po swojemu, nie patrząc na konwenanse. Chociaż nieustannie zmaga się z brakiem pieniędzy i problemami z pracą, do wszystkiego podchodzi z humorem. Z czasem stara się jednak odkryć, czego chce od życia i jak przejąć nad nim kontrolę. Jej najlepsza przyjaciółka Molly na pierwszy rzut oka jest spełniona i szczęśliwa, jednak wewnątrz czuje potrzebę udoskonalenia swojego życia. Bohaterami serialu są też: chłopak Issy, Lawrence (Jay Ellis – serial Zasady gry), oraz Frieda (Lisa Joyce – Nigdy nie jest za późno), starsza koleżanka Issy z pracy. Twórcami serialu Niepewne są Issa Rae i Larry Wilmore. Producentami wykonawczymi są Issa Rae, Prentice Penny, Melina Matsoukas, Michael Rotenberg, Dave Becky oraz Jonathan Berry.

Premiery obu nowych serialu HBO odbędą się w poniedziałek, 10 października – Rozwód o godz. 21.10, a Niepewne o godz. 21.45. Tego dnia obie produkcje będą dostępne również w HBO GO, gdzie pierwsze odcinki każdej z nich będą dostępne bez abonamentu już od rana w dniu premiery. Powtórki seriali będzie można obejrzeć tego samego dnia w HBO3 – Rozwód o godz. 22.00, Niepewne o godz. 22.30.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…