Ile kosztowałby prawdziwy AT AT? 1

Już prawie cztery dekady franczyza Star Wars przynosi fanom nie tylko niezapomnianych bohaterów, ale również fantastyczne maszyny i pojazdy. Jednym z największych jest All Terrain Armored Transport, lepiej znany jako AT-AT, który pojawił się wGwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje, Powrót Jedi i zeszłorocznym Przebudzeniu mocy. Gdybyście się kiedykolwiek zastanawiali, ile kosztowałby AT-AT w realnym życiu, mamy dla was odpowiedź.

AT-AT ma ponad 20 metrów wysokości i jest wyposażony w nieprzepuszczalny pancerz. BestCasino.co.uk podzielił budowę na cztery kategorie, co przyniosło koszt rzędu 228,5 milionów dolarów. W tym wliczone są tylko części, raca i budowa samgo statu to dodatkowe koszty – 192 000 dolarów za rok pracy zespołu.

Najdroższym aspektem pojazdu jest główne zbrojenie i konstrukcja, które mogą kosztować 146 milionów dolarów. Podobną siłę co AT-AT może uzyskać czołg M1 Abrams używany przez amerykańską armię.

Lasery zamieszczone na boku AT-AT generują koszt 22 milionów. Lasery te mają zasięg między 15 a 50 kilowatami, co sprawia, że mogą sparaliżować ruch powietrzny i naziemny w odległości jednej mili. Dwa lasery zamieszczone z przodu mogą kosztować 50 milionów wraz z ATHENĄ (ulepszona wersja z dawką wysokiej energii).

W końcu do AT-AT należy dodać silnik, który jest najtańszą rzeczą z całej maszyny – 9,5 miliona dolarów. Cztery nogi będą wymagały napędu, aby mogły się skutecznie przemieszczać. Do tego pojazd potrzebuje jednego pilota, jednego strzelca i dowódcę, który kierowałby operacją.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Wafel88

No to wiem co chcę na gwiazdkę :)

Redox

W Force Awakens jeden taki leżał na pustyni Jakku. Ciekawe ile wyniosłaby naprawa :D

Proszę czekać…