na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Japonia zachwycona nowym Harrym Potterem 0

Krytycy uważają, że to najlepsza z dotychczasowych adaptacji przygód o młodym czarodzieju.

Kadr z filmu Harry Potter: Zakon FeniksaKadr z filmu Harry Potter: Zakon Feniksa

Światowa premiera piątej części przygód Harry'ego Pottera odbyła się w Japonii. Po seansie krytycy i fani nie szczędzili słów uznania dla najnowszej adaptacji. Niemal wszyscy są zdania, że ta część to najlepsza z dotychczas nakręconych.

W pierwszych recenzjach można przeczytać, że gra aktorska jest wyśmienita. Każdy bohater jest inny i to zostało pokazane. Aktorom udało się wykreować każdą postać po swojemu. Zachwyty są także skierowane w stronę efektów wizualnych.

Takiego Harry'ego jeszcze nie znałem – mówi jeden z fanów – Gary Oldman, Helena Bonham Carter, czy sam Daniel Radcliffe stworzyli swoje postacie idealnie. Takich opinii jest dużo więcej i zdecydowanie przeważają one nad tym mniej pochlebnymi.

Harry Potter: Zakon Feniksa opowiada o powrocie Lorda Voldemorta, który odzyskał już siły i zbiera żołnierzy, którzy pomogą mu w zapanowaniu nad światem czarodziejskim i nie tylko. Szkopuł w tym, że Ministerstwo Magii milczy, a wręcz zaprzecza, jakoby Ten Którego Imienia Nie Można Wymawiać ponownie przybył, by siać spustoszenie.

Polska premiera już, a według niektórych dopiero, 27 lipca.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Anita_Nowakowska

Film na pewno zyskał dzięki dobrej opinii krytyków, chociaż nawet jakby miał złą, to poszłabym do kina ;) No to teraz Anglia i reszta świata…

CrashOveride

Ciepłe słowa niemal, że wszystkich krytyków – to prawdziwa rzadkość. Utwierdza mnie to coraz bardziej w potrzebie zawitania w kinie :) Czy ktoś może wie czy Zakon Feniksa będzie wyświetlany tylko z felernym polskim dubbingiem czy też będą pokazy z oryginalnym audio i polskimi napisami ? – jak to już bywało w przypadku Czary Ognia.

z informacji, które posiadam – będzie dubbing i napisy, ale to w zależności od kina.

Proszę czekać…