Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Alejandro González Iñárritu nakręci film w formacie VR! 2

To ci dopiero news! Alejandro González Iñárritu zawsze chce być jeden krok przed innymi twórcami, dlatego też zdecydował się na eksperyment filmowy. Swój kolejny film nakręci w formacie VR!

fot. materiały prasowe

Wytwórnia Legendary Entertainment dała uznanemu reżyserowi zielone światło i już niebawem rozpocznie on pracę nad swoim kolejnym projektem. Meksykański reżyser nakręci film krótkometrażowy, a pomagać mu będzie oczywiście Emmanuel Lubezki. Obecnie jest to jeden z najbardziej znanych duetów w Hollywood. Wspólna praca z Iñárritu przyniosła meksykańskiemu operatorowi trzy statuetki Oscara z rzędu (nigdy wcześniej nie doszło do takiej sytuacji).

Film dwójki meksykańskich twórców skupi się na przeprawie grupy uchodźców, którzy próbują przekroczyć granicę Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Na razie nie ma informacji na temat castingu, ani tego kiedy rozpoczną się prace nad filmem. Nie wiadomo także jak długi będzie to film. Warto jednak pamiętać, że Iñárritu nie jest jedynym, który romansuje z VR. Zainteresowanie tą technologię wyrażają również Steven Spielberg oraz Ridley Scott. Meksykanin może być jednak pierwszym, który zaprezentuje swoje dzieło w tym formacie. Jest na co czekać!

W ostatnim czasie format VR staje się coraz bardziej popularny. Już za 13 dni wielka premiera gogli rzeczywistości wirtualnej od Sony, które będzie można wykorzystywać przy grach na PlayStation 4. Jest to konkurencja dla urządzeń Oculus Rifta oraz HTC Vive.

Źrodło: ScreenCrush

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

bizarre 2016-10-01

Lubezki faktycznie zdobył 3 Oscary z rzędu, ale tylko drugi i trzeci zawdzięcza współpracy z Inarritu. "Grawitację" nakręcił Cuaron.

Redox 2016-09-30

Kupuję w ciemno każdy jego następny film. Życzę reżyserowi mniej kłopotów z produkcją niż przy "Zjawie".

Proszę czekać…