Frank Darabont pozywa The Walking Dead 0

Frank Darabont, który jest twórcą hitu AMC The Walking Dead, został zwolniony z serialu podczas prac nad drugim sezonem. Złożył on zeznanie stanowiące część pozwu, który został skierowany przeciwko AMC. Reżyser i scenarzysta żądał milionów dolarów rekompensaty. Teraz wiemy, jaka to jest kwota. Darabont domaga się 280 milionów dolarów!

Zespół prawników Franka Darabonta żąda w imieniu swojego klienta 280 milionów rekompensaty. Pozew zawiera stwierdzenia, że stacja ograbiła twórcę z profitów przez zmniejszenie opłat, które miały się przyczynić do zwiększenia zarobków. Niestety uczestnicy umowy nigdy nie otrzymali tych pieniędzy. Oto co AMC ma do powiedzenia na temat pozwu:

Powództwo nie ma podstaw w rzeczywistości. Będziemy się bronić przed tym procesem.

AMC zakłada, że miało prawo negocjowania "wkładanych opłat". Wstępna umowa Darabonta mówiła o 10% zysków z The Walking Dead. Pozew wspomina również zwolnienie twórcy, co pozbawiło go zysków, które mógł otrzymać w późniejszym czasie. Prawnicy twierdzą, że AMC nie uznaje Darabonta za całkowicie zaangażowanego w powstawanie sezonu 2, podczas gdy on sam temu zaprzecza. Na jego miejscu pojawił się Glen Mazarra, ale odszedł po zakończeniu 3 sezonu.

Mazarra ujawnił, że między Frankiem Darabontem a Robertem Kirkmanem, twórcą komiksu The Walking Dead, była "prywatna zadra". Dodaje też, że reżyser poprosił AMC o dodatkowy czas na dopracowanie odcinka finałowego, ale produkcja nie wyraziła zgody. Stacja zmniejszyła również budżet z 3,4 milionów dolarów do 3 milionów na odcinek.

W 4 sezonie pracę rozpoczął Scott M. Gimple i od tego czasu panuje względny spokój za kulisami serialu. The Walking Dead powróci na antenę 23 października i rozpocznie w ten sposób 7 sezon. Proces Darabonta nie rozpocznie się w najbliższym czasie, ponieważ sędzia prowadzący sprawę będzie wolny dopiero w 2018 roku.

Źrodło: tvweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…