Włoska robota pojawi się na NBC 0

Trend przenoszenia filmów na szklane ekrany telewizorów nie słabnie. NBC właśnie rozpoczął prace nad nowym serialem inspirowanym Włoską robotą, zarówno tą z 1969 roku, jak i remake’iem z 2003. Serial nie będzie kontynuacją żadnego z filmów, a raczej rebootem, co oznacza, że prawdopodobnie nie zobaczymy Marka Wahlberga, Mosa Defa i Jasona Stathama.

Na razie nie wiadomo, kto z aktorów będzie związany z tą produkcją. Rob Weiss i Benjamin Brand mają się zająć napisaniem scenariusza, zostaną również producentami wykonawczymi. Donald De Line, który wyprodukował remake z 2003 roku, będzie również producentem wykonawczym.

Reboot NBC ma śledzić "prowizoryczną" rodzinę, która składa się z kryminalistów. Zostają oni zmuszeni do przejścia na emeryturę, kiedy pojawia się możliwość wyciągnięcia lidera ich gangu z więzienia. Przewodzić grupie ma Charlie Croker, który wcześniej był grany przez Marka Wahlberga i Michaela Caine’a. Jest on opisywany jako "przystojny i czarujący były skazaniec, który stara się naprawić swoje życie, ale tak jak reszta jego ekipy, nie potrafi się oprzeć adrenalinie towarzyszącej łamaniu prawa".

Hollywood ma ostatnio obsesję na punkcie tworzenia rebootów zarówno na dużym, jak i małym ekranie. Fox odniosło sukces z Fargo. NBC rozwija serial oparty na filmach z Liamem NeesonemUprowadzona .

Obie wersje Włoskiej roboty okazały się sukcesem wśród opinii krytyków, a remake z 2003 roku zarobił 176 milionów dolarów przy budżecie prawie trzykrotnie mniejszym. Nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać telewizyjnej wersji. Na pewno NBC zamówi pilota i będzie chciało go zobaczyć, zanim ruszy z całą serią.

Źrodło: tvweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…