Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nolan najlepiej opłacanym reżyserem w Hollywood 0

Christopher Nolan to marka, jakość i nazwisko, które gwarantuje, że kinowe sale się zapełnią, a jego filmy zarobią grube miliony. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, iż twórca trylogii "Mroczny Rycerz" oraz widowiska Interstellar jest najlepiej opłacanym reżyserem w Hollywood.

fot. materiały prasowe

Brytyjski filmowiec aktualnie pracuje na planie dramatu wojennego Dunkirk. Pewnie ciekawi Was jak dużo pieniędzy Nolan zarobi za stworzenie tej produkcji? Otóż wytwórnia Warner Bros. Pictures wypisała mu czek o wartości 20 milionów dolarów! A to nie koniec. Twórca Incepcji ma także aneks w umowie, dzięki któremu ma zagwarantowane 20 procent udziału w przychodach Dunkirk. Nolan wie jak kręcić filmy i wie jak zarabiać wielkie pieniądze.

Po raz ostatni tak wielką kwotę za nakręcenie filmu dostał Peter Jackson. Miało to miejsce w 2005 roku przy okazji tworzenia King Konga. A jak zarobki Nolana mają się do średnich zarobków hollywoodzkich reżyserów? Jak ujawnił The Hollywood Reporter filmowcy zarabiają kwoty w przedziale 750 tysięcy – 1,5 mln dolarów. Dla przykładu Angelina Jolie za obraz Niezłomny zgarnęła "zaledwie" milion dolarów.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…