Nolan najlepiej opłacanym reżyserem w Hollywood

fot. materiały prasowe

Christopher Nolan to marka, jakość i nazwisko, które gwarantuje, że kinowe sale się zapełnią, a jego filmy zarobią grube miliony. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, iż twórca trylogii "Mroczny Rycerz" oraz widowiska Interstellar jest najlepiej opłacanym reżyserem w Hollywood.

Brytyjski filmowiec aktualnie pracuje na planie dramatu wojennego Dunkirk. Pewnie ciekawi Was jak dużo pieniędzy Nolan zarobi za stworzenie tej produkcji? Otóż wytwórnia Warner Bros. Pictures wypisała mu czek o wartości 20 milionów dolarów! A to nie koniec. Twórca Incepcji ma także aneks w umowie, dzięki któremu ma zagwarantowane 20 procent udziału w przychodach Dunkirk. Nolan wie jak kręcić filmy i wie jak zarabiać wielkie pieniądze.

Po raz ostatni tak wielką kwotę za nakręcenie filmu dostał Peter Jackson. Miało to miejsce w 2005 roku przy okazji tworzenia King Konga. A jak zarobki Nolana mają się do średnich zarobków hollywoodzkich reżyserów? Jak ujawnił The Hollywood Reporter filmowcy zarabiają kwoty w przedziale 750 tysięcy – 1,5 mln dolarów. Dla przykładu Angelina Jolie za obraz Niezłomny zgarnęła "zaledwie" milion dolarów.

Źrodło: The Hollywood Reporter


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)