Co dalej z Sędzią Dreddem?

Choć Dredd z 2012 roku spotkał się z dobrym przyjęciem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków filmowych, to nie wydaje się, aby sequel przygód Sędziego trafił na ekrany w najbliższym czasie… Co stanie się zatem ze słynnym funkcjonariuszem z przyszłości?

Kult Dredda nie rozpoczął się w chwili premiery produkcji. To moment, w którym przygody Sędziego trafił na DVD i cyfrowe wypożyczalnie filmowe można uznać za prawdziwy początek popularności postaci wśród widzów. Szkoda, że w proces dystrybucjo nie został zaangażowany Netflix, wtedy Dredd z pewnością doczekałby się kolejnych pełnometrażowych lub serialowych kontynuacji.

W 2014 roku Adi Shankar wyprodukował 6 animowanych spin-offów do kinowego Dredda. Fabuła skupiała się na walce tytułowego bohatera z Mrocznymi Sędziami, na czele których stał odwieczny wróg Dredda, Sędzia Śmierć. Scenariusz oparty został o oryginalny skrypt Alexa Garlanda.

To był właściwie pierwszy skrypt, jaki został napisany – Sędziowie Śmierci mieli chwilowo połączyć siły z Fox [antagonista z Dredda – przyp.aut.]. Później stwierdziliśmy, że trzeba zacząć od śrubek i nakrętek, by później przejść w sferę metafizyczną.

W pierwszym komiksie z Sędzią Dreddem, 2000 A.D., Sędziowie Śmierci stanowili wymiar prawa w alternatywnej wersji Mega City One. Ich przywódcą był psychopatyczny morderca, Sędzia Śmierci, który kilkukrotnie najeżdżał uniwersum Dredda.

Dredd 2 powstanie. Nie wiem kiedy, ani kto będzie jego twórcą, ale film zostanie stworzony!

Sędzia Dredd wyróżnia się na tle innych komiksowych bohaterów. Obecnie, gdy produkcje superbohaterskie cieszą się znaczną popularnością to dziwne, że żaden twórca nie chce zainteresować się przygodami futurystycznego i brutalnego stróża prawa.

Źrodło: screenrant.com


Kornel Nocoń
Maniakalny kinoman, wychowany na Kieślowskim, Kubricku, Koterskim, Tarantino i „Władcy Pierścieni”. W wolnych chwilach ogląda filmy – a jeśli ich nie ogląda, to ogląda seriale. Fan kina realistycznego z misją zniechęcenia polskich widzów do słabych produkcji.