The Walking Dead z innym zakończeniem niż komiks 0

Serial AMC The Walking Dead wkrótce rozpocznie 7 sezon. Na razie nie widać, by produkcja zmierzała ku końcowi, ale jej twórca, Robert Kirkman, potwierdza, że zakończenie całości będzie inne niż zaprezentowane w komiksie o tej samej nazwie.

Mam nadzieję, że jak show dobiegnie końca, komiks wciąż będzie wydawany. Komiks był komiksem przed rozpoczęciem serialu, więc postaram się to utrzymać. Wiem, jak zamierzam zakończyć The Walking Dead [komiks], ale nie mogę nikomu o tym powiedzieć, ponieważ nie chcę, by w ten sam sposób zakończył się serial! Jeśli produkcja kiedyś się zakończy, a komiks wciąż będzie powstawał, będę musiał usiąść ze Scottem [Gimple] i udawać, że nie mam pojęcia, jak to wszystko skończyć i wypracować coś zupełnie innego. – mówi Kirkman.

Kontynuowanie historii na ekranie w momencie, kiedy nie została jeszcze napisana na papierze nie jest ewenementem w telewizji. Podobny zabiega zastosowało HBO z Grą o tron. Serial przedstawia wydarzenia, które nie zostały jeszcze opublikowane w książce autorstwa George’a R.R. Martina. Kirkman miał krytyczne nastawienie do takiego podejścia, mówiąc: "Nigdy tego nie zrobię. To jedyna rzecz, którą zawiódł mnie Martin. Powinien się zachować bardziej z stylu "Pi**rzcie się. Wymyślcie coś, ja będę miał moją część, kiedy będę gotowy"." Twórca The Walking Dead zmienił jednak zdanie.

Źrodło: comicbookmovie.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…