Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nolan komentuje kontrowersję związaną ze sceną z Westworld 0

W dniu wczorajszym Polacy na kanale HBO mogli obejrzeć pierwszy odcinek najbardziej oczekiwanej telewizyjnej premiery tego roku, czyli serialu Westworld. Na świecie, jedna ze scen historii rozgrywanej w sceneriach Dzikiego Zachodu wywołała niemałe kontrowersje. W dalszej części tekstu znajdują się spoilery dotyczące tego, co wydarzyło się w pilocie, dlatego też czytasz na własną odpowiedzialność.

fot. materiały prasowe

W jednej ze scen bohater grany przez Eda Harrisa, który nazywany jest Człowiekiem w Czerni dokonuje brutalnego ataku na Evan Rachel Wood (serialowa Dolores), który kończy się gwałtem. Co prawda nie widzimy tego na własne oczy, jednak sposób w jaki ta scena została przedstawiona wywołał burzliwe reakcje wśród widzów i internautów. Tę sytuacje skomentował sam Jonathan Nolan, twórca serialu.

To problem perspektywy. Jeśli gracie w grę Grand Theft Auto nie idziecie później do domu i nie płaczecie, że przejechaliście kilku ludzi, ponieważ nie są to dla Was żywe osoby. Naszym pomysłem było, to aby pokazać, że gospodarze są istotami ludzkimi i jest z nimi jakaś więź. Jeśli czujesz empatię i więź z Dolores – tak jak ja – to poznajesz czy jest to dobre czy złe. To rozwija się i ciągle zmienia spojrzenie na ludzi i inne postacie w serialu. Dla mnie było ważne, aby zrobić to z szacunkiem i zadać sobie bardzo ważne pytanie odnośnie tezy: "Stało się coś naprawdę, naprawdę strasznego. Jeśli Dolores jest osobą to jest to niewybaczalne". Jeśli potem podejdziesz do tego z dystansem, po kilku minutach wszystko sobie przeanalizujesz, to zadasz sobie pytanie: "Jeśli to tylko robot, czy to ma jakieś znaczenie?". To pytanie będzie pojawiało się przez cały serial.

powiedział scenarzysta

Z pewnością Westworld będzie budził kontrowersje i jeszcze nie raz zaskoczy widzów. Pierwszy odcinek serialu jest naprawdę dobry i warto się z nim zapoznać. Wygląda na to, że HBO ponownie stanie na wysokości zadania i zaprezentuje widzowi rozrywkę na wysokim poziomie. Kolejny odcinek Westworld już w poniedziałek.

Źrodło: Entertaiment Weekly

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

CervantesPL 2016-10-04

Oglądałem i mi przypadł do gustu, pamiętam jak za dzieciaka oglądałem Westworld z 1973, to było coś i genialna rola Yul’a Brynner’a :)

CameronPoe 2016-10-04

B E Z N A D Z I E J N Y jest ten serial i oczywiście jak zwykle muszą robić koło niego tyle hałasu, żeby przyciągnąć widza :( Ludzie, nie bądźcie głupi i nie dajcie się nabrać i nie oglądajcie tak żałosnych seriali hbo !!!!!!!

StareChamisko CameronPoe 2016-11-02

@CameronPoe Beznadziejny to ty jesteś. Twoje życie jest beznadziejne dlatego nie dostrzegasz dobrego serialu.

CameronPoe StareChamisko 2016-11-03

Stul pysk stary chamie hehe :)

StareChamisko CameronPoe 2016-11-03

@CameronPoe jeszcze masz czelność gnoju się do mnie odzywać ?

CameronPoe StareChamisko 2016-11-03

Dostałeś odpowiedź odpowiednią dla twojego chamskiego nastawienia do innych, więc się nie dziw i nie płacz, a jak tego nie rozumiesz no to cóż – głupoty ci z głowy przecież nie wybiję :(

Proszę czekać…