Znamy szczegóły fabuły Thor: Ragnarok

Jeszcze rok dzieli nas do premiery najnowszych przygód nordyckiego boga piorunów, jednak już dziś ujawnione zostały ważne elementy fabuły, związane z ekranizacją komiksów Planet Hulk oraz Ragnaroka.

Podczas pobytu na Ragnaroku Thor i Hulk będą musieli stanąć przeciwko sobie na arenie, którą prowadzi Grandmaster. Posiada on w swoich szeregach egzekutora o imieniu Skurge (Karl Urban) odgrywającego istotną rolę w fabule filmu. Thor w trakcie walk trafi na piękną Walkirię (Tessa Thompson) z konkurencyjnego zespołu. We dwójkę spróbują uciec z planety. Pomoże im w tym Skurge.

informuje raport ze Schmoes Know.

Brzmi to, jakby Ragnarok w Thorze 3 był nazwą planety. W oryginalnych komiksach był to cyborg przypominający nordyckiego boga piorunów, którego stworzył Tony Stark po zaginięciu Thora. Działo się to podczas serii Civil War. Warto zauważyć również, że w Planet Hulk tytułowa planeta nazywała się Sakaar. Twórcy wprowadzają zatem dość istotne zmiany we wspólnej adaptacji dwóch komiksów.

Ciekawy jest również fakt, że Skurge ostatecznie przejdzie na dobrą stronę. Jak do tego dojdzie? Możliwe, że Thor i Walkiria przekonają go, iż Hela (Cate Blanchett) jest o wiele większym zagrożeniem dla planety niż nordycki bóg, zielony olbrzym i wojowniczka. Póki co jej postać jest najbardziej tajemniczym elementem nadchodzącego widowiska.

Całą historię o superbohaterach walczących na gladiatorskiej arenie fani poznają 3 listopada 2017 roku.

Źrodło: movieweb.com


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.