Drugi sezonu serialu Rzym w HBO 0

W sierpniu HBO pokaże dziesięć premierowych odcinków drugiego sezonu serialu Rzym. Polscy widzowie zobaczą je jako pierwsi w regionie Europy Środkowej.

Rzym to wielkie widowisko historyczne, które opowiada o tym jak władza ukrywa zbrodnie, zemsta koi ból po zdradzie, a namiętność zmienia układ sił. Pod maską brutalności bohaterów kryją się honor i zasady, a przemoc niweczy najczystsze intencje. Drugi sezon serialu rozpoczyna się po śmierci Gajusza Juliusza Cezara.

W obsadzie widzowie zobaczą ponownie Kevina McKidda jako Lucjusza Vorenusa, Ray'a Stevensona jako Tytusa Pullo, Polly Walker jako Atię Starszą, Jamesa Purefoy'a jako Marka Antoniusza, Tobiasa Menziesa jako Marka Juniusza Brutusa, Lindsay Duncan jako Serwilię, Kerry Condon jako Oktawię Starszą oraz Lyndsey Marshal jako Kleopatrę. Rzym jest koprodukcją HBO i BBC.

Serial otrzymał osiem nominacji i zdobył cztery nagrody Emmy za najlepsze kostiumy, wybitne efekty wizualne, najlepsze zdjęcia kręcone jedną kamerą oraz najlepsze fryzury w serialu. Rzym otrzymał także dwie nominacje do Złotych Globów.

Zanim HBO pokaże drugi sezon historycznej produkcji, już od najbliższego piątku, 6 lipca widzowie stacji będą mogli obejrzeć powtórkową emisję pierwszej serii Rzymu. Kolejne odcinki będą emitowane po dwa, w każdy piątek o godz. 20.40.

Emisja drugiego sezonu w polskim HBO rozpocznie się w połowie sierpnia. We wrześniu serial zobaczą widzowie w Słowenii, Chorwacji, Serbii, Czarnogórze i Bułgarii, a w październiku – w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech.

Wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…