Pewien film Marvela odebrał najwięcej istnień w historii Hollywood

DC Extended Universe ma reputację zdecydowanie bardziej mrocznego i brutalnego świata, aniżeli dwa inne komiksowe uniwersa – X-Men oraz Marvel Cinematic Universe. To jednak produkcja na podstawie komiksów Marvela odebrała najwięcej istnień na ekranie. Ba, jest to także rekord w historii hollywoodzkiego filmu!

Pewnie się zdziwicie, ale tym filmem są… Strażnicy Galaktyki! W jednym filmie na ekranie ginie aż 83,871 osób! Skąd aż tak wielka liczba? Wszystko za sprawą finałowej bitwy, w której rozbity zostaje statek Nova. Do tego dochodzą także cywile przebywający na ziemi. Jest to absolutny rekordzista, który zdeklasował w tej kategorii swoich konkurentów.

Dla porównania drugim filmem w tym zestawieniu jest obraz Dracula: Historia nieznana. W tej produkcji na ekranie ginie "zaledwie" 5,687 osób. Strażnicy Galaktyki nie są jednak jedynym filmem należącym do filmowego uniwersum Marvela, który znalazł się w tym rankingu. Pierwszą dziesiątkę zamyka widowisko Avengers z liczbą 1,019. Co ciekawe w zestawieniu nie mam ani jednego filmu należącego do DC Extended Universe.

Poniżej znajdziecie listę najbardziej "śmiercionośnych" filmów w historii Hollywood:
1. Strażnicy Galaktyki – 83,871
2. Dracula: Historia nieznana – 5,687
3. Suma wszystkich strachów – 2,922
4. Władca Pierścieni: Powrót Króla – 2,798
5. 300: Początek imperium – 2,234
6. Władca Pierścieni: Dwie Wieże – 1,741
7. Matrix: Rewolucje – 1,647
8. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – 1,417
9. Braveheart – Waleczne serce – 1,297
10. Avengers – 1,019

Źrodło: The Guardian


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)