Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Asy bez kasy - nowa data premiery w polskich kinach 0

Gatunek "heist movies", czyli historie napadów, od zarania kina fascynują publiczność, zwłaszcza amerykańską. Pierwszy western, "Napad na pociąg" z 1903 roku, był rekonstrukcją słynnego skoku bandy Butcha Cassidy’ego z sierpnia 1900 roku w okolicach Table Rock w Wyoming.

Scenariusz szalonej komedii Asy bez kasy, która na ekrany trafi 21 października, również oparto na prawdziwych wydarzeniach, zapoczątkowanych napadem na opancerzoną ciężarówkę firmy Loomis Fargo w Charlotte (Północna Karolina) w 1997 roku. Zrabowano wówczas ponad 17,3 miliona dolarów. W tamtym momencie nikt nie podejrzewał, że okoliczności napadu okażą się tak zabawne, iż śmiać się będzie cała Ameryka.

W Asach bez kasy w głównej roli wystąpił gwiazdor Kac Vegas Zach Galifianakis, wspierany przez Owena Wilsona (Stażyści), Jasona Sudeikisa (Millerowie) oraz Kristen Wiig (Druhny).

Dave (Galifianakis), mimo społecznego niedopasowania, stara się rzetelnie wykonywać pracę konwojenta. Dzień w dzień transportuje cudze miliony, marząc o własnej fortunie i o zdobyciu serca koleżanki z pracy (Wiig). Fantazje przeradzają się w rzeczywistość, gdy Steve wraz ze wspólnikami decyduje się ukraść pieniądze zdeponowane w skarbcu firmy przewozowej. Potencjał kryminalny nowo zawiązanej szajki jest bardzo niski, ale akcja kończy się niespodziewanym sukcesem. Świeżo upieczonych przestępców od pełni szczęścia dzielą jednak tysiące policjantów i agentów federalnych. Najtrudniejsze więc jeszcze przed nimi, bo żyjąc w ukryciu ciężko wydawać miliony i pozostać niezauważonym.

Asy bez kasy w kinach od 21 października!

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…