Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Walt Disney zainteresowany wykupieniem Netfliksa 3

Wall Street oszalało, po tym jak w mediach pojawiła się plotka o tym, iż Walt Disney Company jest zainteresowany wykupieniem Netfliksa. Na giełdzie cena akcji amerykańskiej platformy podskoczyła do 102 dolarów. Jest to najlepszy wynik Netfliksa od maja.

Podobno włodarze Disneya chcą wykupić streamingowego lidera, aby uzyskać globalną sieć dystrybucji swoich własnych produkcji. Oczywiście na razie są to tylko i wyłącznie plotki. Prawdą natomiast jest to, że informacje o ewentualnym przejęciu Netfliksa przez Walta Disneya spowodowały podniesienie cen akcji Netfliksa o 4 procent.

Co ciekawe Walt Disney Company nie jest jedynym potężnym koncernem zainteresowanym wykupieniem Netfliksa. Podobne chęci ma Apple. Wydaje się jednak, że to ta pierwsza firma jest zdecydowanie poważniejszym graczem w tej grze. Pod swoje skrzydła wzięli już Marvela oraz LucasFilm, a na ich celowniku oprócz Netfliksa znalazł się również Twitter.

Netflix, jak i Disney nie komentują na razie tych doniesień. Czyżby coś było na rzeczy? Na pewno będziemy monitorować tę sytuację.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Rejdzi 2016-10-05

I skończy się sex i przemoc. Witaj familijne kino

Proszę czekać…