Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Światowa premiera True Crimes z Jimem Carrey'em 1

Długo oczekiwany obraz greckiego reżysera Alexandrosa Avranasa True Crimes z Jimem Carrey’em w roli głównej doczekał się światowej premiery. Film, który jest amerykańsko – polską koprodukcją zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności podczas 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w sekcji – pokazy specjalne.

fot. materiały prasowe

True Crimes to psychologiczny thriller. Scenariusz filmu napisany przez Jeremy'ego Brocka został luźno oparty na artykule Davida Granna, który ukazał się w 2008 roku w "The New Yorker".

W południowo-zachodnim krańcu Polski daleko od cywilizacji Odra ostro skręca, tworząc zatokę. Jej brzegi porośnięte są dzikimi trawami i osłonięte wysokimi sosnami i dębami. Jedynymi ludźmi, którzy się tam zapuszczają, są wędkarze – zatoczka roi się od okoni i szczupaków. Pewnego zimnego, grudniowego dnia w 2000 roku trzech przyjaciół łowiło tam ryby. Jeden z nich zauważył coś unoszącego się w wodzie przy brzegu. Najpierw myślał, że to jakaś kłoda, ale kiedy podszedł bliżej, zobaczył włosy…

W filmie zobaczymy takie nazwiska jak Jim Carrey, Marton Csokas, Charlotte Gainsbourg. Towarzyszyć im będą polscy aktorzy Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Zbigniew Zamachowski.

Zdjęcia do filmu w całości zostały zrealizowane w Krakowie i odbyły się przy dużym wsparciu i pomocy Kraków Film Commission. Ich autorem jest Michał Englert.Scenografię do filmu przygotowali Wojciech Żogała i Francesca di Mottola. Za montaż filmu odpowiadała Agnieszka Glińska. Ze strony Opus Film producentem filmu jest Ewa Puszczyńska i Piotr Dzięcioł.

Warszawski Festiwal Filmowy rozpoczyna się 7 października i potrwa do 16 października.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…