Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

W 2018 roku premiera aktorskiej wersji Mulan 0

Przed rokiem w mediach pojawiły się informacje, iż Walt Disney planuje stworzyć aktorską wersję animacji Mulan. Teraz studio oficjalnie potwierdziło te nowiny i ustaliło datę premiery filmu.

Produkcja zostanie stworzona w technologii 3D i będzie aktorskim remake’em filmu animowanego. Walt Disney podał, iż obraz wejdzie do kin 2 listopada 2018 roku. Na ten moment żaden inny film nie posiada w ten dzień premiery. 9 listopada do kin wejdzie Dr. Seuss’ How the Grinch Stole Christmas od Universal Pictures, a 16 listopada Warner Bros. Pictures zadebiutuje widowiskiem Fantastic Beasts and Where to Find Them 2.

Scenariusz do aktorskiej wersji Mulan zostanie stworzony przez duet Rick Jaffa i Amanda Silver. Będą oni pracować na tekście, który wcześniej został dostarczony przez Lauren Hynek i Elizabeth Martin. Walt Disney zapowiedział już, że niebawem rozpocznie się ogólnoświatowe poszukiwanie aktorki, która wcieli się w rolę główną.

Mulan jest ekranizacją popularnej chińskiej legendy o młodej dziewczynie, która w męskim przebraniu wstępuje do wojska i stawia czoła najazdowi Hunów.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…